Bracia z Taizé zapraszają do Poznania i Lublina

Bracia z Taizé zapraszają do Poznania i Lublina
(fot. Damir Jelic / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI / pz

Bracia z ekumenicznej Wspólnoty z Taizé zapraszają ludzi młodych (w wieku 18-35 lat) na kolejne etapy "Pielgrzymki zaufania". Dwa z nich będą miały miejsce jeszcze w kwietniu w Poznaniu i Lublinie. Jedno - na przełomie kwietnia i maja w stolicy Słowenii - Lublanie.

Spotkanie w Poznaniu odbędzie się w dniach 20 - 22 kwietnia w parafii Nawiedzenia NMP, na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 88. Natomiast w Lublinie w dniach 27 - 29 kwietnia w parafii św. Józefa, ul. Filaretów 7 (osiedle LSM). Obydwa spotkania organizowane są we współpracy z diecezjalnymi duszpasterstwami młodych. Program w obu miastach będzie podobny.

Na cały weekend bracia zapraszają tych wszystkich, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w punktach przygotowań przed kolejnym spotkaniem europejskim, które odbędzie się w Rzymie w dniach od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013 roku. Skierowane jest ono przede wszystkim do osób, które prowadziły już punkty przygotowań oraz te, które chciałyby się włączyć w taką wspólną pracę.

Przewidziane są wspólne modlitwy, specjalne warsztaty, wymiana doświadczeń, spotkanie z jednym z braci z Taizé i z jedną z sióstr urszulanek współpracujących z braćmi. Na całą sobotę zapraszają natomiast tych wszystkich młodych ludzi w wieku 15-30 lat, którzy pragną kontynuować pielgrzymkę zaufania. Zapisy na obydwa spotkania możliwe są na stronie

Natomiast spotkanie w Lublanie rozpocznie się 28 kwietnia a zakończy 1 maja. Termin zgłoszeń upłynął już 8 kwietnia.

Natomiast przez całe lato bracia zapraszają na tygodniowe spotkania do Taizé. Rozpoczynają się one w niedzielę po południu i trwają do kolejnej niedzieli rana. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie

www.taize.fr.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bracia z Taizé zapraszają do Poznania i Lublina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.