"Broń biologiczna sprzeczna z ludzką godnością"

"Broń biologiczna sprzeczna z ludzką godnością"
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / psd

"Używanie żywych organizmów do bezkrytycznego niszczenia życia, czy też korzystanie ze zdobyczy nauki do szerzenia śmierci zamiast leczenia chorób i niesienia ulgi w cierpieniach, stoi w sprzeczności z ludzką godnością" - podkreślił abp Ivan Jurkovič. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ wystąpił na VIII Konferencji Narodów Zjednoczonych w Genewie dotyczącej konwencji o broni biologicznej.

Wskazał na konieczność ciągłego uszczegóławiania oraz dostosowywania zawartego już porozumienia do nowych wyzwań, które pojawiają się wraz z rozwojem nauki i coraz większą dostępnością jej osiągnięć.

Hierarcha wspomniał o szczególnej roli edukacji w budowaniu bezpieczniejszej przyszłości. "Krajowe zasady postępowania oraz szkolenia w zakresie etyki powinny być rozwijane i uznawane" - stwierdził abp Jurkovič.

Dodał również, że "naukowcy, uniwersytety, przemysł, rządy czy agencje międzynarodowe, wspólnie powinni czuć się odpowiedzialni za użycie biotechnologii w celu promocji ludzkiego życia oraz zintegrowanego rozwoju człowieka".

Podkreślił, że Stolica Apostolska ma nadzieję, iż przez wspólne zaangażowanie będzie można uchronić ludzkość od prawdziwych zagrożeń w zakresie biologii, na jakie narażony jest współczesny świat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Broń biologiczna sprzeczna z ludzką godnością"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.