Abp Auza w ONZ o kwestii Palestyny

Abp Auza w ONZ o kwestii Palestyny
(fot. youtube.com)
4 lata temu
KAI / kw

Kwestię palestyńską można rozpatrywać wyłącznie w kontekście krytycznej sytuacji, która uderza w cały Bliski Wschód, wychodząc także poza granice tego regionu.

Podkreślił to stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku abp Bernardito Auza podczas otwartej debaty Rady Bezpieczeństwa nt. sytuacji na Bliskim Wschodzie z uwzględnieniem Palestyny.

Dyplomata papieski wyraził ubolewanie z powodu ciężkiej sytuacji humanitarnej ludności palestyńskiej i ciągłych niepowodzeń rokowań palestyńsko-izraelskich. Raz jeszcze przypomniał stanowisko Watykanu, że rozwiązanie konfliktu w Ziemi Świętej przez pokojowe współistnienie tam dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego - jest najbardziej obiecujące.

Mówca zwrócił uwagę, że Bliski Wschód - kolebka wielu cywilizacji i miejsce powstania judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu - stał się teatrem niewiarygodnej, wprost nieludzkiej brutalności. Narusza się tam na wiele sposobów międzynarodowe prawo humanitarne. Wyniszcza się mniejszości etniczne i religijne.

Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ przypomniał apele Ojca Świętego w sprawie sytuacji Aleppo i innych miejsc w Syrii. Wezwał Radę Bezpieczeństwa, by doprowadziła wspólnotę międzynarodową do położenia kresu przelewowi krwi i zniszczeniom, jak też przemocy z powoływaniem się na Boga. Przypomniał, że jedyną możliwą drogą do pokoju jest dialog.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Auza w ONZ o kwestii Palestyny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.