Budujcie cywilizację miłości - poświęcenie Sercu Bożemu

Budujcie cywilizację miłości - poświęcenie Sercu Bożemu
fot. Tadeusz Łyczakowski
DEON.pl

Poświęcenie się Sercu Bożemu jest wyrazem pragnienia, aby miłość Boga nas ogarnęła i byśmy umieli ją zanieść innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym. Chcemy budować cywilizację braterstwa i miłości, szacunku do człowieka i stworzenia. To nie sentymentalizm i pusta symbolika, ale z głębi pochodzące pragnienie, aby dać się kształtować Sercu.

Papież Franciszek, pozdrawiając polskich pielgrzymów na audiencji zachęca, byśmy „przeniknięci Bożą miłością, działali na rzecz budowania cywilizacji miłości”. Konkretnym wyrazem tego będzie włączenie się w uroczysty akt ponowienia poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, jakiego mają dokonać polscy biskupi w najbliższy piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowskiej bazylice, upamiętniając jego 100. rocznicę.

W ramach trzydniowych przygotowań do tej uroczystości, noszących tytuł: "W Sercu swoim ukryj nas" Mszę św. o godz. 18:00 odprawi ks. Michał Olszewski SCJ. W kazaniu poruszał temat wynagradzania Sercu Bożemu. Posłuchaj:

DEON.PL POLECA

Po Mszy św. odbyła się także modlitwa wynagradzająca Bożemu Sercu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. To zaproszenie do uczestniczenia dla każdego z nas. Zobacz wyżej.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Laird OSA

Wzrok serca zawsze wpatruje się w Boga, bo to właśnie czyni głębia serca.

W każdym z nas znajduje się niezmierzona głębia - miejsce, w którym jesteśmy naprawdę sobą, w którym jesteśmy zjednoczeni z Bogiem. Jest...

Skomentuj artykuł

Budujcie cywilizację miłości - poświęcenie Sercu Bożemu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.