Buffon szukał pocieszenia w Medziugorie

Buffon szukał pocieszenia w Medziugorie
(fot. EPA/Maurizio Brambatti)
PAP / drr

Jeden z najlepszych bramkarzy na świecie Gianlugi Buffon szukał pocieszenia po porażce w mistrzostwach Europy w... sanktuarium w Medziugorie. Włoscy piłkarze ulegli w niedzielnym finale broniącej tytułu Hiszpanii 0:4.

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie 34-letniego Buffona pokonali kolejno David Silva, Jordi Alba, Fernando Torres (współkról strzelców polsko-ukraińskiego turnieju) i Juan Mata. To był jego już 120. występ w reprezentacji; debiutował w 1997 roku.

DEON.PL POLECA

Jak podały bałkańskie media, Buffon poleciał prywatnym samolotem do Mostaru (Bośnia i Hercegowina), poważnie zniszczonego w latach 90. w wyniku wojny, a następnie udał się samochodem do pobliskiego Medziugorie. To miejsce objawień z 1981 roku; do tej pory Watykan nie uznał ich oficjalnie.

Kapitan włoskiej kadry zapowiedział, że pozostanie tam do środy. Miejsce pielgrzymek Medziugorie ostatnio jest bardzo popularne we włoskiej piłce nożnej, już dwukrotnie w tym roku odwiedził je Roberto Mancini, trener mistrza Anglii Manchesteru City.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Buffon szukał pocieszenia w Medziugorie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.