"Był wielkim patriotą"

"Był wielkim patriotą"
(fot. youtube.com)
5 lat temu
KAI/ ed

- Kochał Polskę, był wielkim patriotą i starał się zachęcać młodzież do patriotyzmu, nie tylko osobistego, ale i społecznego - tak o zmarłym dziś abp. Tadeuszu Gocłowskim powiedział KAI ks. Jan Drob, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, w powstaniu której uczestniczył emerytowany metropolita gdański.

Jak powiedział KAI ks. Jan Drob, "abp. Gocłowski był bardzo oddany Kościołowi i Polsce". - Pracowaliśmy razem dla Fundacji, pomagał w jej zakładaniu, opiekował się fundacją i młodzieżą. Był wielkim obrońcą Fundacji, zwłaszcza przy jej zakładaniu, kiedy nie było jeszcze wiadomo, co się z niej rozwinie. Traktował ją jako wielki pomnik wdzięczności Janowi Pawłowi II - powiedział.

Ks. Drob wspominając zmarłego dziś emerytowanego metropolitę gdańskiego dodał, że młodzież była dla niego rzeczywiście przyszłością Kościoła. - Lubił młodzież, kochał młodzież i młodzież jego też kochała - powiedział.

***

Abp Tadeusz Gocłowski zmarł we wtorek, 3 maja, o godz 16.12, w szpitalu w Gdańsku. 21 kwietnia przeszedł drugi, bardzo rozległy wylew. Lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie przebywał, określali jego stan na bardzo ciężki, a nawet krytyczny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Był wielkim patriotą"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.