Caritas bije rekordy w zbiórce żywności

Caritas bije rekordy w zbiórce żywności
Caritas

W Wielkanocnej zbiórce żywności padł rekord. W ciągu dwóch dni wolontariusze Caritas zebrali 11 231 kg żywności. To o ponad 3 tony więcej niż w ubiegłym roku. Dolnoślązacy z wielką hojnością podzielili się produktami spożywczymi z najbardziej potrzebującymi.

W ubiegły weekend w sklepach i supermarketach 573 wolontariuszy zachęcało do podzielenia się żywnością z osobami ubogimi i wykluczonymi. Na ten apel bardzo chętnie odpowiedzieli klienci 58 sklepów, w których wystawione były kosze Caritas. Artykuły zostaną posortowane i spakowane w paczki. Każda z nich będzie wielkim wsparciem dla rodzin i osób samotnych. Proste artykuły, takie jak mąka, kasza czy olej są dla tych ludzi istotnym odciążeniem domowych budżetów- zaznacza Włodzimierz Sopalski koordynator zbiórki i dodaje: Dzięki temu na wielkanocnych stołach będą mogły pojawić się inne produkty, które na co dzień przekraczają możliwości finansowe ubogich. Ofiarodawcy do koszy wkładali również słodycze, które trafią do dzieci z rodzin wielodzietnych oraz rodzin zagrożonych dysfunkcjami.

Szacujemy, że z zebranych produktów uda się sporządzić paczki dla ponad 2200 osób. Bedą one rozprowadzane przez wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W tym roku dla Centrum udało się pozyskać ponad 1200 jajek, ponad 100 słoików ćwikły z chrzanem  oraz majonez, które uzupełnią świąteczne paczki- tych produktów nie może zabraknąć na świątecznym stole, podkreśla Koordynator Wolontariatu Krzysztof Dembski. Wciąż poszukujemy darczyńców, którzy przekażą białą kiełbasę, zaznacza.

Jednocześnie w wielu parafiach archidiecezji wciąż wystawione są kosze na żywność, którą różnorodne grupy charytatywne obdarują potrzebujących.

Zbiórka odbyła się w ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji Caritas: "Tak, pomagam!". Wrocławska Caritas podczas ubiegłorocznych zbiórek zebrała i rozdała 22 402 kg żywności. Każdorazowo w akcje włącza się około 600 wolontariuszy a żywność trafia do kilku tysięcy gospodarstw domowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas bije rekordy w zbiórce żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.