Caritas: jak możesz pomóc uchodźcom?

Caritas: jak możesz pomóc uchodźcom?
(fot. shutterstock.com)
caritas.pl/ ed

Caritas Polska od momentu reaktywowania w 1990 roku prowadzi działania na rzecz uchodźców i migrantów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Niesie pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie od 2012, w takich krajach jak: Syria, Liban, Jordania, Irak i Autonomia Palestyńska. Dotychczasowa wartość tych projektów wyniosła ok. 1,2 mln USD.

W odpowiedzi na apel Caritas Serbskiej, która obecnie zmaga się z przyjęciem napływających uchodźców, Caritas Polska w duchu solidarności przeznaczyła kwotę 10 000 EUR.

Wpłaty na fundusz pomocy uchodźcom można dokonać pod numerem konta PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "Uchodźcy" oraz wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 72052 koszt 2,46 z vat.

DEON.PL POLECA

Caritas w Polsce prowadzi pięć Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, w których rocznie udzielała pomocy ponad 3000 osób, wśród których znaleźli się głównie: Czeczeni, Ukraińcy, Gruzini, Irakijczycy oraz Syryjczycy. Wysokość udzielonej pomocy wyniosła 12 mln zł.

W Polsce funkcjonują 44 Caritas Diecezjalne oraz 5000 Parafialnych Zespołów Caritas, do których już w marcu skierowaliśmy zapytanie o liczbę ośrodków oraz miejsc dla uchodźców.

Caritas Polska, Caritas Diecezjalne i Parafialne przygotowują się na przyjęcie uchodźców we współpracy i wsparciu strony rządowej. Jesteśmy gotowi do działania w tym obszarze także z innymi organizacjami.

Caritas Polska korzysta z doświadczenia innych Caritas europejskich. Jest w stałym kontakcie z Caritas Europa i Caritas Internationalis. Bierze udział w spotkaniach w celu podjęcia wspólnych, jednolitych działań. Caritas Polska od początku trwania konfliktu pozostaje w kontakcie także z Caritas na Bliskim Wschodzie w celu dalszego rozpoznania potrzeb uchodźców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas: jak możesz pomóc uchodźcom?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.