"Caritas jest bezpośrednim zderzeniem z biedą"

KAI/im

Zespoły Caritas i grupy charytatywne to najpiękniejsze wizytówki każdej parafii - uważa biskup Henryk Tomasik. W Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Diecezji Radomskiej w Turnie 17 marca celebrował Mszę św. dla uczestników wielkopostnego dnia skupienia. Spotkanie zgromadziło 200 księży, opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

W homilii bp Tomasik podkreślił, że szczególną formą odpowiedzi na Boże zaproszenie jest praktyka dobra i miłość bliźniego. - Nie można kochać Boga, jeżeli nie ma konkretnych znaków miłości bliźniego - mówił biskup radomski. Jednocześnie dziękował Bogu za pracę Caritas, która jest "bezpośrednim zderzeniem z biedą, bolesnymi doświadczeniami, problemami rodzin i dzieci".

DEON.PL POLECA
Po liturgii omówione zostały wyniki i perspektywy akcji "Podaruj kroplę miłości". Referat wygłosił dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu Józef Waniek. Okazuje się, że diecezja radomska przoduje w akcji zbiórki krwi w Polsce. Do tej pory zebrano ponad 106 litrów krwi. Józef Waniek zapewnił o kontynuowaniu akcji, mimo jej zakończenia w innych diecezjach. Z kolei wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski zachęcił do tworzenia w parafiach klubów honorowych dawców krwi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Caritas jest bezpośrednim zderzeniem z biedą"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.