Caritas krakowski z pomocą dla Syrii i Filipin

Caritas krakowski z pomocą dla Syrii i Filipin
(fot. EPA/DENNIS M. SABANGAN)
KAI / kn

Kwotę 116 306 zł pomocy dla uchodźców z Syrii oraz 50 tys. zł dla poszkodowanych na Filipinach przesłała Caritas Archidiecezji Krakowskiej do Caritas Polska. Kolejne wpłaty na rzecz ofiar tajfunu Haiynan są ciągle księgowane na koncie diecezjalnej Caritas.

W ubiegłym tygodniu Caritas Archidiecezji Krakowskiej przesłała do Caritas Polska 50 tys. zł. Jak informują pracownicy diecezjalnej Caritas wpłaty są ciągle księgowane i będą przekazywane systematycznie do centrali.

W parafiach archidiecezji krakowskiej zbiórka na rzecz poszkodowanych przez tajfun Haiynan na Filipinach była przeprowadzana 17 i 24 listopada. Apelował o to metropolita krakowski. "Proszę o ducha chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia" - napisał kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym liście do diecezjan.

W ubiegłym tygodniu podsumowano także zbiórkę do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Dzięki akcjom przeprowadzonym w parafiach Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała do Caritas Polska 116 306 zł.

DEON.PL POLECA

Przypomnijmy, że 6 października zbierano datki na pomoc syryjskim uchodźcom, zwłaszcza dzieciom - Caritas realizuje projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas krakowski z pomocą dla Syrii i Filipin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.