"Serce na gwiazdkę" - akcja łódzkiej Caritas

"Serce na gwiazdkę" - akcja łódzkiej Caritas
6 lat temu
PAP / slo

1200 dzieci z ubogich rodzin z kilku miast Łódzkiego otrzyma w grudniu gwiazdkowe upominki, a 550 wielodzietnych rodzin - świąteczną paczkę od Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W role Mikołajów i Aniołów odwiedzających dzieci w domach wcielą się patroni akcji.

To już 11. edycja "anielskiej" akcji charytatywnej łódzkiej Caritas pod hasłem "Serce na gwiazdkę". W tym roku rusza 2 grudnia.

Ekipy złożone z Mikołaja i pomagających mu Aniołów dostarczą prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z ubogich rodzin w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku i w Pabianicach - poinformował w niedzielę PAP Tomasz Kopytowski z łódzkiej Caritas.

Jego zdaniem akcja jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju w kraju. Tradycyjnie najmłodsi otrzymali już wcześniej od Mikołaja kartki pocztowe z informacją, kiedy

mogą się spodziewać jego wizyty.

- Zawsze na te odwiedziny dzieci się przygotowują. Wykonują kartki, bombki, uczą się wierszy i piosenek. Paczki dla każdego dziecka pakowane są indywidualnie, gdyż znamy wiek i płeć dzieci - dodał Kopytowski.

Wśród gwiazdkowych upominków dla dzieci będą m.in. zabawki, słodycze, ubrania, kosmetyki, gry i artykuły sportowe. Oprócz tego każda rodzina otrzyma świąteczną paczkę, w której znajdą się artykuły spożywcze, kosmetyczne i chemiczne.

Akcja potrwa do 12 grudnia. Tradycyjnie już w role Mikołajów i Aniołów odwiedzających dzieci wcielą się m.in. patroni honorowi i medialni.

Wśród nich będą m.in. metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski, wojewoda Jolanta Chełmińska, marszałek województwa Witold Stępień oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Początkowo akcja "Serce na gwiazdkę" skierowana była tylko do dzieci w Łodzi. Później rozszerzyła się na Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Zgierz i Łask, a w tym roku także Pabianice.

W ramach akcji łódzkiej Caritas świąteczne upominki trafiły dotąd do 18 tysięcy dzieci, a paczki do niemal 5 tys. rodzin. W role Mikołaja i Aniołka wcieliło się w sumie 600 wolontariuszy, a prezenty ufundowało ponad 350 firm i osób prywatnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Serce na gwiazdkę" - akcja łódzkiej Caritas
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Serce na gwiazdkę" - akcja łódzkiej Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.