Caritas: w piątek i sobotę zbiórka żywności

PAP / drr

Pod hasłem "Tak, Pomagam" w piątek i sobotę odbędzie się już piąta bożonarodzeniowa zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Polska. Zbiórkę w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce organizują 34 diecezjalne Caritas.

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Ma to być żywność łatwa w przechowywaniu i z długim terminem przydatności do spożycia - poinformował rzecznik prasowy Caritas Paweł Kęska.

Dodał, że zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

O przekazanie artykułów żywnościowych zaapelował dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Jak zaznaczył - "jest bardzo dużo ludzi, którzy potrzebują takiej pomocy".

DEON.PL POLECA

Podczas czterech dotychczas przeprowadzonych zbiórek wolontariusze zebrali ponad 790 ton żywności, a paczki Caritas trafiły do ok. 221 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 34 diecezjalne Caritas.

Ks. Subocz dodał, że każdorazowo w akcji uczestniczy ok. 8 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w ok. 1,5 tys. sklepów w całej Polsce. W grudniu zbiórka prowadzona będzie w 862 sklepach.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas: w piątek i sobotę zbiórka żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.