Papież ogłosił kampanię Caritas przeciw głodowi

Papież ogłosił kampanię Caritas przeciw głodowi
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mm

Papież ogłosił "Kampanię przeciw głodowi na świecie". Caritas Internationalis rozpoczyna ją 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Przebiegać ona będzie pod hasłem: "Jedna rodzina ludzka - żywność dla wszystkich". W nagranym z tej okazji przesłaniu wideo papież zapewnił, że inicjatywa ta ma jego pełne poparcie.

Przypomniał, że 164 organizacje członkowskie Caritas Internationalis działają w 200 krajach świata. Ich praca znajduje się w centrum misji Kościoła i jego troski o ludzi głodujących, z którymi utożsamia się sam Chrystus, mówiąc: "Byłem głodny, a wy daliście mi jeść".

Za światowy skandal Franciszek uznał fakt, że wciąż około miliarda ludzi cierpi głód. - Nie możemy odwracać się plecami, udając że ten problem nie istnieje. Żywność dostępna na świecie wystarczyłaby do nakarmienia każdego - stwierdził papież.

Wezwał do otwarcia serc i poszanowania prawa dostępu do żywności, danego wszystkim przez Boga. - Z chrześcijańską miłością dzielmy się tym, co mamy, z tymi, którzy muszą stawiać czoło licznym przeszkodom, aby zaspokoić tak podstawową potrzebę. A jednocześnie stawajmy się promotorami prawdziwej współpracy z ubogimi, aby dzięki naszej i ich pracy, mogli godnie żyć - zaapelował Franciszek.

DEON.PL POLECA

Wezwał wszystkie instytucje świata, cały Kościół i każdego człowieka, by stali się głosem tych, którzy w milczeniu cierpią głód, i aby ten głos "stał się rykiem zdolnym wstrząsnąć światem".

Papież podkreślił, że kampania ma być również zaproszeniem dla wszystkich do tego, by stali się bardziej świadomi swych żywieniowych wyborów, które często wiążą się z marnotrawstwem produktów żywnościowych i złym korzystaniem z zasobów, które mamy do dyspozycji. Wzywa też ona do odejścia od myślenia, że nasze codzienne działania nie mają wpływu na życie tych, którzy bezpośrednio doświadczają głodu.

- Proszę was z całego serca o wsparcie naszej Caritas w tej szlachetnej kampanii, aby działać jako jedna rodzina ludzka, która angażuje się w zapewnienie żywności wszystkim i każdemu. Módlmy się do Boga o łaskę ujrzenia świata, w którym nikt będzie już musiał umierać z głodu - powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież ogłosił kampanię Caritas przeciw głodowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.