Caritas Polska: 8-9 grudnia obędzie się ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

Caritas Polska: 8-9 grudnia obędzie się ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Caritas Polska we współpracy ze swoimi oddziałami diecezjalnymi organizuje 8-9 grudnia w supermarketach, sieciach handlowych i w sklepach osiedlowych w całym kraju XXIII zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

Zgodnie z tradycją, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Caritas Polska, we współpracy z Caritas diecezjalnymi, organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całym kraju zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

W każdej ze zbiórek uczestniczyło średnio 1900 sklepów. Podczas dotychczasowych zebrano ponad 7 tys. 397 ton żywności, którą przekazano 60 tys. osób.

Najbliższa zbiórka odbędzie się 8-9 grudnia. 18 tys. 500 wolontariuszy Caritas będzie dyżurowało w 2 tys. 200 sklepach, zachęcając do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących.

DEON.PL POLECA

Zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritasu świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki, np. makaron, mąka, ryż, cukier, olej czy ryba w puszce, konserwowane owoce i warzywa, płatki śniadaniowe, herbata i kawa.

Kampanię „Tak. Pomagam!” organizują Caritas Polska i jego oddziały diecezjalne. Można się do niej przyłączyć, zostawiając część zakupów w koszykach wolontariuszy lub wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści PACZKA pod charytatywny numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas Polska: 8-9 grudnia obędzie się ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.