Caritas Polska ogłosił zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku

Caritas Polska ogłosił zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku
fot. PAP/EPA/YOAN VALAT
PAP / pk

Caritas Polska ogłosił zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku. Na początku organizacja przekazała marokańskiemu Caritasowi 100 tys. zł. Zostaną za to kupione agregatory prądotwórcze, woda, jedzenie, namioty i koce - poinformowała organizacja.

Epicentrum trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,8 znajdowało się 72 km na południowy zachód od Marrakeszu. Najbardziej dotknięta katastrofą została ludność w regionie Atlasu Wysokiego. Trwa akcja ratunkowa, jednak dotarcie na ten obszar jest bardzo utrudnione. W poniedziałek poinformowano o wysłaniu helikopterów wojskowych w celu udzielenia pomocy rannym.

DEON.PL POLECA
- W odpowiedzi na dramatyczną sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy Maroka, Caritas Polska przekazuje na pomoc 100 tys. złotych. Pieniądze trafią do partnerskiego Caritasu Maroko, które działa na miejscu i dzięki któremu potrzebujący otrzymają najpilniejszą pomoc w postaci agregatów prądotwórczych, wody, jedzenia, namiotów czy koców - powiedział zastępca dyrektora Caritas Polska Ireneusz Krause w przekazanym w poniedziałek PAP komunikacie.

Jak podkreśla organizacja "z dnia na dzień potrzeby rosną". - Szpitale są pełne. Wiele osób straciło dosłownie wszystko, są bez dachu nad głową i środków do życia. W szczególnie trudnej sytuacji pozostają rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze i chore. W związku z tym, zwracamy się z gorącą prośbą o udzielanie pomocy poprzez Caritas Polska - zaapelował dyrektor Caritasu Polska ks. dr Marcin Iżycki.

DEON.PL POLECA

Wsparcia poszkodowanym można udzielić wysyłając SMS o treści MAROKO pod numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (z dopiskiem MAROKO).

W górskie regiony Maroka pomoc stara się dostarczać wojsko. Próbują się tam dostać także wolontariusze. W trwającej akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczą też zespoły z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i z Kataru.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas Polska ogłosił zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Maroku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.