Caritas Polska przekazał 100 tys. dolarów na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i w Turcji

Caritas Polska przekazał 100 tys. dolarów na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i w Turcji
fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN
PAP / pk

Caritas Polska przekazał na rzecz poszkodowanych w Syrii i w Turcji - krajach, które najbardziej ucierpiały w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi, pierwszą transzę pomocy w wysokości 100 tys. dolarów. Z kwoty tej zakupiono m.in. 1200 materaców - poinformowało biuro prasowe Caritasu Polska.

"Sytuacja mieszkańców południowo-wschodniej Turcji i północno-zachodniej Syrii jest bardzo trudna. Ludzie nie mogą wrócić do domów, są przerażeni, obawiają się wstrząsów wtórnych" - czytamy w komunikacie przekazanym w piątek PAP.

DEON.PL POLECA
Cytowany w komunikacie metropolita archieparchii Aleppo i Aleksandretty Aphram Maalouly wyjaśnił, że ludzie którzy nie mogą wrócić do domów, znajdują schronienie w kościołach i innych dostępnych miejscach. Około 2 tys. osób przyjęła szkoła prowadzona przez ojców mechitarystów w Aleppo, a dzięki wsparciu Caritas Polska przebywający w niej ludzie otrzymali gorące posiłki.

"W miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, potrzebna jest żywność, woda, mleko w proszku, pieluchy, a także ciepła odzież. Do kluczowych potrzeb należy też wszystko to, co pozwoli się ogrzać oraz usiąść i położyć, bo w większości obiektów do dyspozycji jest jedynie goła posadzka" - zaznaczyli autorzy komunikatu.

Poinformowali, że Caritas Polska, w ramach pomocy interwencyjnej, przekazał Caritasowi w Syrii i Caritasowi w Turcji pierwszą transzę pomocy w wysokości 100 tys. dolarów. Z kwoty tej zakupiono już m.in. 1200 materaców, które zostały przekazane do 13 miejsc dających schronienie i punktów oferujących pomoc w Aleppo.

Wyjaśnili, że Caritas Polska pomoc niesie we współpracy z lokalnymi partnerami kościelnymi i siostrzanymi organizacjami sieci Caritasu. Środki w pierwszej kolejności są przeznaczane na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób poszkodowanych – zakup żywności, opiekę medyczną czy ciepłe i bezpieczne schronienie. W dalszej kolejności pomoc będzie polegała na odbudowie i rewitalizacji zniszczonych obszarów, a także na wsparciu lokalnej ludności.

Akcję można wesprzeć wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl, wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC lub wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Skomentuj artykuł

Caritas Polska przekazał 100 tys. dolarów na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i w Turcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.