Caritas pomaga poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji

Caritas pomaga poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji
Fot. depositphotos.com
9 miesięcy temu
KAI /kb

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zebrała 400 tys. zł na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Środki zostaną przeznaczone głównie na zapewnienie dachu nad głową dla potrzebujących rodzin w Chorwacji.

Pieniądze udało się zebrać Caritas dzięki hojności wiernych w parafiach archidiecezji krakowskiej. Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Chorwacji, których 29 grudnia zeszłego roku dotknęło trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju Zagrzebia.

"Tysiące osób zostały pozbawione dachu nad głową. Podobnej skali trzęsienie odnotowano w okolicach Zagrzebia w 1880 r. Wtedy też mieszkańcy Małopolski pospieszyli z pomocą Zagrzebiowi. Krakowscy artyści przygotowali w 1881 r. album ze swoimi pracami, przeznaczając dochód z jego sprzedaży na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi" - przypomniała Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Zaraz po grudniowym trzęsieniu ziemi chorwacka Caritas zaczęła przekazywać osobom, które musiały zostać ewakuowane, namioty, łóżka, śpiwory i koce. Teraz zabiega o zapewnienie  potrzebującym dachu nad głową - choćby w tymczasowych domach.

- Gorąco dziękujemy za tak hojną odpowiedź na prowadzoną w tym zakresie zbiórkę - przekazała Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Źródło: KAI /kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
65,00 zł

Psalmy (tom pierwszy) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł Plaster miodu. Psalmy, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube’wym kanale...

Skomentuj artykuł

Caritas pomaga poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.