Zagrzeb: zbiórka na zniszczoną w wyniku trzęsienia ziemi bazylikę Serca Pana Jezusa

Zagrzeb: zbiórka na zniszczoną w wyniku trzęsienia ziemi bazylikę Serca Pana Jezusa
fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT
9 miesięcy temu
KAI / sz

Jezuici z Zagrzebia proszą o pomoc w odbudowaniu zniszczonych na skutek trzęsienia ziemi bazyliki Serca Pana Jezusa, kolegium oraz domu wspólnoty zakonnej. Trzęsienie ziemi o sile ponad 6 stopni w skali Richtera nawiedziło Chorwację 29 grudnia.

Jak poinformowano na stronie www.jezuici.pl, bazylika została już uszkodzona we wcześniejszym trzęsieniu ziemi w marcu 2020 r. Obecne trzęsienie ziemi spowodowało jeszcze większe uszkodzenia. Na szczęście w tym czasie nie było w bazylice robotników remontowych, gdyż w ostatnim czasie pracowali właśnie w miejscu, w którym spadały cegły z nowego otworu w suficie.

„W czasie trwającego 20 sekund wstrząsu w kościele odprawiano Mszę św., ale nikt nie został ranny. Nowe uszkodzenia pojawiły się także w historycznym budynku kolegium oraz w domu wspólnoty jezuitów. Również siedziba fundacji Bishop Lang Foundation w miejscowości Mala Gorica koło Petrinji, która opiekuje się ubogimi ludźmi starszymi, została bardzo poważnie uszkodzona” - opisano rozmiar strat.

Chorwaccy jezuici modlą się za ofiary trzęsienia ziemi i proszą o pomoc finansową, by wyremontować zniszczone budynki. Darowizny na odbudowę obiektów można przekazywać na konta polskie o numerach 64 2030 0045 1110 0000 0101 8520 lub PL27 2030 0045 3110 0000 0021 0310 (odpowiednio w PLN i EURO, Prowincja Wielkopolsko-Mazowiecka Towarzystwa Jezusowego - Biuro Misyjne, dopisek „Chorwacja”) lub też bezpośrednio na konto jezuitów z Chorwacji, którego szczegółowe dane dostępne są na stronie www.jezuici.pl.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
22,53 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zagrzeb: zbiórka na zniszczoną w wyniku trzęsienia ziemi bazylikę Serca Pana Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.