Chorwacja zamyka restauracje, zakazuje urządzania wesel

Chorwacja zamyka restauracje, zakazuje urządzania wesel
(fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Władze Chorwacji zamykają do Bożego Narodzenia restauracje i kawiarnie oraz zakazują urządzania wesel, gdyż liczba przypadków koronawirusa w czwartek, drugi dzień z rzędu, rekordowo wzrosła. Zanotowano w tym czasie 4009 nowych zakażeń i 51 ofiar śmiertelnych Covid-19.

 

Podjęto kolejne kroki mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa - od soboty do co najmniej 21 grudnia publiczne zgromadzenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ograniczają się do 25 osób, a prywatne spotkania do 10 osób - powiedział premier Andrej Plenković.

Dodatkowo dostępna powierzchnia w transporcie publicznym będzie ograniczona do 40 proc., piekarnie zamkną się o godzinie 22, a kawiarnie i restauracje będą zamknięte dla gości poza daniami przygotowywanymi na wynos.

"Naszym celem są cztery posunięcia - wprowadzenie ograniczeń, rozszerzenie testowania, utrzymanie naszego systemu służby zdrowia i przygotowanie szczepień" - powiedział Plenković na konferencji prasowej. Dodał, że rząd nie rozważa wprowadzenia lockdownu.

Sąsiadująca z Chorwacją Serbia poinformowała w czwartek o 7606 nowych zakażeniach w ciągu ostatniej doby; w tym czasie zmarło 51 osób. W drugim co do wielkości serbskim mieście - Nowym Sadzie - wprowadzono stan wyjątkowy.

W Serbii z ludnością 7,2 mln do tej pory zanotowano 148 214 przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 7579 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
11,94 zł
19,90 zł

"Miłosierdzie i chrześcijaństwo jest wielką sprawą naszych dni. Jeżeliby nie było miłosierdzia, nie byłoby chrześcijaństwa: to jedno i to samo"
(kard. Karol Wojtyła)

Z miłosierdziem Boga mamy często większe trudności niż z Jego sprawiedliwością. Dlatego Papież...

Skomentuj artykuł

Chorwacja zamyka restauracje, zakazuje urządzania wesel
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Chorwacja zamyka restauracje, zakazuje urządzania wesel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.