Caritas poszukuje wolontariuszy do pomocy w czasie pandemii

Caritas poszukuje wolontariuszy do pomocy w czasie pandemii
fot. Depositphotos
KAI / pk

W związku z pogarszającym się stanem epidemicznym potrzebna jest zwiększona pomoc, stąd Diecezjalne Centrum Wolontariatu (DCW) Caritas Diecezji Kieleckiej intensyfikuje akcje pomocowe i zabiega o nowych wolontariuszy.

- Zgłosiła się do nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach z prośbą o pomoc wolontariuszy przy wprowadzaniu danych do systemu i informowaniu osób o kwarantannie. Troje naszych wolontariuszy już podjęło te zadania – informuje Monika Wilk, animator DCW.

Potrzeb jest dużo, więc potrzebni są kolejni ochotnicy. Praca jest bezpieczna i ma charakter biurowy. Pomoc odbywa się w ustalonych terminach - stacja pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:25 – 15:00.

Od marca 2020 r. jest także prowadzona akcja wsparcia seniorów „Nie jesteś sam”. Polega ona na pomocy w robieniu zakupów osobom starszym, które ze względu na ograniczenia zdrowotne, wiek, niepełnosprawność nie mogą wychodzić z domu. Sytuacja wymaga obecnie wzmożenia akcji, a w związku z tym nowych wolontariuszy. Muszą to być osoby wyłącznie pełnoletnie, zdrowe, w pełni sił.

„Postarajmy się, żeby starsze osoby mogły pozostać w domach i pamiętajmy, że przecież muszą też coś jeść, wykupić leki. Sporo osób starszych jest samotnych i schorowanych. Oczywiście każdy musi być świadomy, że decyduje się na udział w akcji na własną odpowiedzialność. Ale widzimy, że warto” – można przeczytać na stronie internetowej DCW.

DEON.PL POLECA

Chętni mogą się zgłaszać do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach – e-mail: wolontariat.kielce@caritas.pl. Osoba starsza, samotna, potrzebująca pomocy przy zakupach, powinna zadzwonić pod nr tel.: 664 031 039.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Caritas poszukuje wolontariuszy do pomocy w czasie pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.