Caritas-Poznań: wigilia dla 1,5 tys. osób

Caritas-Poznań: wigilia dla 1,5 tys. osób
KAI / wm

Wspólna wieczerza, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem złożą się na spotkanie wigilijne, które 24 grudnia przygotuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W spotkaniu weźmie udział co najmniej 1,5 tys. osób.

- Przygotowaliśmy specjalne zaproszenia dla osób, których nie stać lub które nie mogą przygotować wieczerzy w domu. Właśnie rozprowadzamy je w poznańskich jadłodajniach prowadzonych przez siostry albertynki i urszulanki oraz w jadłodajni mieszczącej się przy kościele pw. Nawiedzenia NMP na Ratajach - powiedział KAI Adam Powierza z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, życzenia świąteczne uczestnikom wigilii osobiście złoży metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Organizatorzy chcą, aby spotkanie to było namiastką rodzinnej wigilii. - Tym razem przygotujemy więcej miejsca dla rodzin z dziećmi, gdyż w ubiegłym roku było ich naprawdę wiele - zauważa A. Powierza.

Pawilon nr 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie świątecznie ozdobiony. O wystrój sali zadbają dzieci i młodzież zaangażowane w Szkolnych Kołach Caritas. Przygotowanych zostanie 1,5 tys. miejsc przy nakrytych białymi obrusami stołach.

Wigilijny barszcz z uszkami, ryby, kapusta i inne świąteczne potrawy przygotują kucharze z poznańskiego Baru "Caritas", z bistra "Valde Bene" oraz z jadłodajni prowadzonych przez siostry albertynki, urszulanki SJK i franciszkanki Rodziny Maryi z Szamotuł. Świąteczne wypieki przygotują panie zaangażowane w Parafialnych Zespołach Caritas. Zespół muzyczny z parafii pw. Chrystusa Sługi będzie śpiewał kolędy. Każda osoba, która okaże bezpłatne zaproszenie, otrzyma też świąteczny upominek.

Nad organizacją spotkania czuwać będą wolontariusze oraz uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1 w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 50 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu. Spotkanie odbędzie się w godz. od 11 do 13.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas-Poznań: wigilia dla 1,5 tys. osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.