W niedzielę Warszawskie Spotkanie Wigilijne

W niedzielę Warszawskie Spotkanie Wigilijne
Warszawa (fot. DocentX / wikipedia.pl)
PAP / wm

W niedzielę na pl. Teatralnym warszawiacy będą mogli złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie śpiewać kolędy. Podczas spotkania wigilijnego organizowanego przez ratusz będzie można spróbować świątecznych potraw, m.in. bigosu z grzybami i pierogów z kapustą.

Warszawskie Spotkanie Wigilijne zaplanowano od godz. 11 do 15. Życzenia złożą warszawiakom m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. ks. Henryk Skorowski.

Na najmłodszych będą czekały zabawy i prezenty. W ramach warsztatów plastycznych będzie można własnoręcznie wykonać świąteczne kartki i stroiki, a także pomalować choinkowe bombki.

Będzie można też spróbować tradycyjnych świątecznych potraw: bigosu z grzybami, pierogów z kapustą, czerwonego barszczu, pasztecików z kapustą oraz drożdżówek z makiem. Na warszawiaków będą czekały również słodkie upominki.

Przedstawiciele straży miejskiej opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas świąt. Będzie też okazja, by powiększyć swoją wiedzę z dziedziny prawa - na pytania zainteresowanych będą odpowiadali studenci prawa UKSW.

Spotkanie uświetnią m.in. Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W niedzielę Warszawskie Spotkanie Wigilijne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.