Caritas przekaże 90 tys. zł. dla ofiar powodzi

Caritas przekaże 90 tys. zł. dla ofiar powodzi
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
KAI / pk

Blisko 90 tys. zł trafiło dzisiaj do poszkodowanych przez ubiegłotygodniową nawałnicę mieszkańców Kasinki Małej. Wsparcia finansowego powodzianom udzieliła Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Pieniądze przekazała poszkodowanym osobiście Teresa Zyznawska, zastępca dyrektora krakowskiej Caritas. - Należy tutaj podkreślić, że są to pieniądze wolne od podatku - informuje ks. Konrad Kozioł, wikariusz z Kasinki Małej.

Dodaje, że najbardziej poszkodowani przez wodę parafianie, którzy otrzymali tę pomoc, sami zadecydują, jakie mają najpilniejsze potrzeby i na co przeznaczą te środki finansowe. - Nie będą się też z nich musieli rozliczać, ani przedstawiać żadnych faktur na pokrycie otrzymanych kwot - dodaje kapłan.

W imieniu poszkodowanych za otrzymaną pomoc podziękował metropolicie krakowskiemu oraz ks. Boganowi Korduli, dyrektorowi Caritas Archidiecezji Krakowskiej Bolesław Żaba, wójt gminy Mszana Dolna.

Nawałanica w Kasince Małej z 5 na 6 sierpnia zniszczyła mosty, zalała wiele domów i obiektów publicznych, np. szkoły. Na miejsce kilkanaście godzin po tragedii przybył kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski zapewnił o pomocy Caritas, która natychmiast została udzielona mieszkańcom. Poszkodowani otrzymali nie tylko środki finansowe, ale urządzenia do czyszczenia pomieszczeń, osuszacze, żywność i ubrania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas przekaże 90 tys. zł. dla ofiar powodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.