Caritas zakupiła ponad 1800 łóżek z pilotem

Caritas zakupiła ponad 1800 łóżek z pilotem
KAI / slo

Mimo znacznie zmniejszonych ubiegłorocznych wpływów z odpisu 1 % podatku dochodowego Caritas Polska zakupiła w 2011 r. 1804 łóżka elektryczne z pilotem. Wyposażone w materace przeciwodleżynowe, służą one przede wszystkim osobom przewlekle chorym.

Caritas tworzy sieć wypożyczalni takich łóżek, z których korzysta dziennie kilka tysięcy osób w całej Polsce. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia jest olbrzymie, na łóżko wiele rodzin musi czekać w kolejce. Brak łóżek z pilotem daje się odczuć zwłaszcza na wsi i w małych miejscowościach. Dlatego zakup tego sprzętu jest jedną z priorytetowych akcji Caritas Polska, tym bardziej, że zdecydowana większość fundacji i organizacji dobroczynnych nastawiona jest na pomoc chorym dzieciom.

- Warunki, w których przebywają osoby obłożnie chore, są często skrajnie złe. Odleżyny, które są skutkiem długiego leżenia na twardych deskach zamiast na odpowiednim łóżku, są niestety częstymi dolegliwościami. Chcemy, by dzięki pomocy Caritas w Polsce, osoby chore, zwłaszcza paliatywnie, miały zapewnione godne warunki leczenia i życia - deklaruje dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Dlatego w 2012 r. Caritas Polska będzie kontynuować tę akcję.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Caritas zakupiła ponad 1800 łóżek z pilotem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.