Wypełnij PIT w hospicjum im. ks. Dutkiewicza

KAI / slo

Jak co roku Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku pomaga w rozliczeniu PIT. Jednocześnie zachęca do przekazania swojego 1 proc. podatku na hospicjum. Z pomocy może skorzystać każdy. Dyżury specjalistów odbywają się dwa razy w tygodniu.

W każdy wtorek i czwartek - do końca kwietnia - dyżurują wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze Fundacji Hospicyjnej, którzy pomagają wypełnić zeznania podatkowe. - Swoje zaproszenie kierujemy przede wszystkim do emerytów i rencistów, którzy często rezygnują z przekazania 1 proc. podatku jakiejkolwiek organizacji pożytku publicznego. Tymczasem także ich pomoc jest bardzo potrzebna hospicjum i jego podopiecznym - mówi Agnieszka Król-Pogorzelska z Fundacji Hospicyjnej.

- Przekazywanie 1 proc. podatku Fundacji Hospicyjnej jest formą wsparcia, bez której Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku nie mogłoby istnieć. Hospicjum opiekuje się ok. tysiącem chorych rocznie - mówi Król-Pogorzelska. Dodaje, że "opieka nad pacjentami jest bezpłatna. Działalność hospicjum tylko w części jest finansowana przez NFZ, hospicjum nie mogłoby więc funkcjonować bez wsparcia sponsorów i indywidualnych darczyńców oraz Fundacji Hospicyjnej, która pieniądze na działalność hospicjum pozyskuje głównie w ramach akcji 1 proc."

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zabrać ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty do rozliczenia zeznania podatkowego oraz dowód osobisty. Specjaliści na wszystkich chętnych czekają dwa razy w tygodniu (wtorki, czwartki) - w godzinach 15.00 - 18.00 w siedzibie Fundacji Hospicyjnej. Mieści się ona przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku. Pomoc w rozliczaniu PIT-ów jest bezpłatna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wypełnij PIT w hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.