Cerkiew popiera francuskich katolików

Cerkiew popiera francuskich katolików
(fot. LordByron2004 / Wikimedia Commons)
W. Raiter / Radio Watykańskie / slo

 Francuscy katolicy mogą liczyć na solidarność i wsparcie wyznawców prawosławia w obronie wartości chrześcijańskich - zapewnił metropolita Hilarion Ałfiejew. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego wystosował list do kard. André Vingt-Trois z Paryża.

Nawiązał w nim do projektu tzw. małżeństw dla wszystkich, przygotowywanego przez rządzącą we Francji Partię Socjalistyczną.

DEON.PL POLECA
W swoim liście metropolita Hilarion Ałfiejew wyraził solidarność i poparcie wobec konsekwentnej i bezkompromisowej postawy francuskiego purpurata. Prezentuje ona chrześcijańskie poglądy na temat nazywania małżeństwami związków osób jednej płci. Rosyjski hierarcha prawosławny z żalem zauważył, że w kraju o głębokich korzeniach chrześcijańskich dochodzi do "rozmywania moralnych zasad w życiu osobistym i społecznym".

Dlatego zapewnił arcybiskupa Paryża o gotowości Patriarchatu Moskiewskiego do wspierania wysiłków Konferencji Episkopatu Francji, "broniących ewangelicznych wartości etycznych".

Nawiązując do licznych protestów francuskiej społeczności katolickiej, metropolita Hilarion wyraził zadowolenie, że nie pozostali oni obojętnymi wobec inicjatyw władz francuskich, które z punktu widzenia chrześcijan są nie do przyjęcia. Stwierdził, że aktywność "zdrowych sił społeczeństwa francuskiego" budzi nadzieję na obronę tradycyjnych wartości moralnych we Francji w przyszłości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cerkiew popiera francuskich katolików
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.