Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku

Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
6 miesięcy temu
KAI / jb

Przede wszystkim dziękujemy Waszej Świątobliwości za Waszą odwagę przybycia tutaj, do nas, do tego naszego umęczonego kraju, na ziemię tak pełną przemocy – powiedział chaldejski arcybiskup Irbilu - Bashar Warda CSsR po Mszy św., której przewodniczył Franciszek na miejscowym stadionie im. Franso Haririego.

W imieniu wszystkich zebranych i "tych, którzy spoglądają na nas na całym świecie", podziękował Ojcu Świętemu za wizytę "w tym miejscu niekończących się dysput, spustoszeń i cierpień ludzi" oraz za "uczynienie tego w czasie pandemii i kryzysów globalnych".

Jest to ukonkretnienie słów Chrystusa: "Nie lękajcie się" – mówił dalej arcybiskup, wyrażając przy tym przekonanie, że "Chrystus i papież są z nami", a "Twoja odwaga płynie w nas".

Podziękował także za modlitwy za prześladowanych i zmarginalizowanych w Iraku i na całym świecie. "Wiemy, że dzięki Twoim modlitwom nigdy nie byliśmy zapomniani i że nadal swymi modlitwami usilnie prosisz ten rozbity świat i kraj, aby znalazły czas pokoju, pokory i pomyślności, godności życia i perspektyw dla wszystkich" – powiedział hierarcha chaldejski.

Na koniec podziękował za "przesłanie, które przyniosłeś do Irbilu i do całego Iraku". Zwrócił uwagę, że to potężne orędzie braterstwa i przebaczenia jest obecnie darem dla całego narodu irackiego, nakładając na nas – na każdego z nas w tym kraju – trwałą odpowiedzialność za ciągłe wcielanie Twego przesłania w nasze życie codzienne, począwszy od dzisiaj".

"Niech Pan strzeże Waszą Świątobliwość w jego podróżach. Pozostaniesz na zawsze w naszych modlitwach" – zakończył swe podziękowanie abp Warda.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka
62,93 zł
89,90 zł

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.