Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku

Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
KAI / jb

Przede wszystkim dziękujemy Waszej Świątobliwości za Waszą odwagę przybycia tutaj, do nas, do tego naszego umęczonego kraju, na ziemię tak pełną przemocy – powiedział chaldejski arcybiskup Irbilu - Bashar Warda CSsR po Mszy św., której przewodniczył Franciszek na miejscowym stadionie im. Franso Haririego.

W imieniu wszystkich zebranych i "tych, którzy spoglądają na nas na całym świecie", podziękował Ojcu Świętemu za wizytę "w tym miejscu niekończących się dysput, spustoszeń i cierpień ludzi" oraz za "uczynienie tego w czasie pandemii i kryzysów globalnych".

Jest to ukonkretnienie słów Chrystusa: "Nie lękajcie się" – mówił dalej arcybiskup, wyrażając przy tym przekonanie, że "Chrystus i papież są z nami", a "Twoja odwaga płynie w nas".

Podziękował także za modlitwy za prześladowanych i zmarginalizowanych w Iraku i na całym świecie. "Wiemy, że dzięki Twoim modlitwom nigdy nie byliśmy zapomniani i że nadal swymi modlitwami usilnie prosisz ten rozbity świat i kraj, aby znalazły czas pokoju, pokory i pomyślności, godności życia i perspektyw dla wszystkich" – powiedział hierarcha chaldejski.

Na koniec podziękował za "przesłanie, które przyniosłeś do Irbilu i do całego Iraku". Zwrócił uwagę, że to potężne orędzie braterstwa i przebaczenia jest obecnie darem dla całego narodu irackiego, nakładając na nas – na każdego z nas w tym kraju – trwałą odpowiedzialność za ciągłe wcielanie Twego przesłania w nasze życie codzienne, począwszy od dzisiaj".

"Niech Pan strzeże Waszą Świątobliwość w jego podróżach. Pozostaniesz na zawsze w naszych modlitwach" – zakończył swe podziękowanie abp Warda.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Chaldejski abp Irbilu: dziękuję za przesłanie, które przyniosłeś dla całego Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.