Chcą głosić Ewangelię w Himalajach, Arktyce i Rogu Afryki. Zanieść ją tam, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany

Chcą głosić Ewangelię w Himalajach, Arktyce i Rogu Afryki. Zanieść ją tam, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Himalaje, Arktyka i Róg Afryki - to trzy miejsca na Ziemi, w których będzie głoszona Ewangelia w ramach Omnes Gentes Project (OGP). Chodzi o zaniesienie jej tam, gdzie dotychczas Jezus nie jest jeszcze znany.

Twórca tej niecodziennej misji o. Federico Highton z argentyńskiego Instytutu Słowa Wcielonego, misjonarz na Dalekim Wschodzie i założyciel (w 2016 r.) Zakonu św. Eliasza, poinformował, że inicjatywa rozpoczęła się 6 stycznia z udziałem osób z Argentyny, Boliwii, Hiszpanii Hongkongu i Tajwanu.W rozmowie z meksykańskim tygodnikiem katolickim "Desde la Fé" duchowny wyjaśnił, że chodzi o głoszenie słowa Bożego w miejscach, które jeszcze nie miały kontaktu z Ewangelią, tak aby tamtejsi mieszkańcy otrzymali możliwość nawrócenia na katolicyzm.

Przepięknie zaśpiewana Ewangelia w czasie święceń u dominikanów >>

Przed rozpoczęciem misji stworzono wykaz wszystkich wspólnot ludzkich na świecie, które jeszcze nie poznały Ewangelii. Lista ta jest stale aktualizowana. Postanowiono rozpocząć projekt (pod nazwą Plemię) od trzech miejsc: Himalajów, Bieguna Północnego i Kotliny Danakilskiej - depresji położonej w północnej Etiopii, południowo-wschodniej Erytrei i zachodnim Dżibuti (w tzw. Rogu Afryki). Z czasem misja ma być podjęta w kolejnych miejscach."Misja Himalaje" obejmie łańcuch górski oddzielający Nizinę Hindustańską od Wyżyny Tybetańskiej na terenie Bhutanu, Nepalu, Chin i Indii. Znajdują się tam m.in. najwyższe szczyty świata z Mount Everestem na czele.

Na obszarze tym istnieje wiele miejsc kultu hinduistycznego, buddyjskiego i islamskiego."Misja Biegun Północny" ma na celu dotarcie do mieszkańców Oceanu Arktycznego, m.in. wyspy Kaffeklubben, położonej 700 km od północnego wybrzeża Grenlandii i regionu Qikiqtaaluk w północnej Kanadzie, oddalonego o 817 km od Bieguna Północnego."Misja Depresja Danakilska" przebiegać będzie w najcieplejszym miejscu na Ziemi, gdy chodzi o średnią roczną temperaturę, w którym przez większą część roku nie pada deszcz. Płynąca tamtędy rzeka Awash wysycha zanim dotrze do Oceanu Indyjskiego. Jest tam również łańcuch słonych jezior.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chcą głosić Ewangelię w Himalajach, Arktyce i Rogu Afryki. Zanieść ją tam, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.