"Chory staje się dla nas samym Chrystusem"

"Chory staje się dla nas samym Chrystusem"
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóochowskiej rozpoczęto akcję ewangelizacyjną, adresowaną do podopiecznych i wolontariuszy.

Spotkania ewangelizacyjne w Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbywają się raz w miesiącu, przez kilka godzin. Uczestniczą w nim ewangelizator, kapelan i wolontariusz. Polegają na wspólnej modlitwie przy łóżku chorej.

- Najpierw pytany chorego, czy wyraża zgodę na wspólną modlitwę i najczęściej jest ona pozytywna. Chory staje się dla nas wtedy samym Chrystusem, a jego łóżko - ołtarzem. Modlimy się tyle czasu, na ile pozwalają siły pacjenta. Widzimy, jak bardzo te osoby potrzebują modlitwy. Z naszej obecności zadowolone są także rodziny czuwające przy łóżku chorej osoby. Modlitwa daje jej uczestnikom pokój serca - podkreśla Maria Jarzyńska, jedna z ewangelizatorek.

Krzewiciele wiary planują także przygotowanie skrzynki, do której podopieczni i osoby ich odwiedzające będą mogli wrzucać kartki z intencjami modlitw. Później będą się w tych intencjach modlić podczas cyklicznych spotkań w płockiej katedrze.

Zanim ewangelizatorzy rozpoczęli swoją misję w hospicjum, zostali do tego przygotowani podczas spotkań z psychologiem i kapelanem. Poza tym zorganizowano dzień skupienia dla ewangelizatorów i wolontariuszy hospicyjnych, który poprowadził kapelan hospicjum ks. Krzysztof Szuliński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Chory staje się dla nas samym Chrystusem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.