Chuligański wybryk w Muzeach Watykańskich. Turysta zniszczył starożytne rzeźby

Chuligański wybryk w Muzeach Watykańskich. Turysta zniszczył starożytne rzeźby
Zniszczone antyczne popiersia w Muzeum Watykańskim (fot. Twitter/@DBking85)
PAP/mk

Ziszczenia dwóch starożytnych rzeźb dokonał w Muzeach Watykańskich turysta ze Stanów Zjednoczonych. Sprawca wandalizmu wykrzykiwał, że domaga się spotkania z papieżem.

Zagraniczny turysta, prawdopodobnie w ataku szału, zrzucił w Muzeach Watykańskich dwa antyczne popiersia, które rozbiły się upadając na podłogę. Mężczyzna został zatrzymany przez policję do wyjaśnienia - podały w środę włoskie media.

Do incydentu doszło rano w części ekspozycji znanej pod nazwą Galeria Chiaramonti. To najstarsza część Muzeów Watykańskich, założona w 1807 roku. Wystawionych tam jest ponad 1000 starożytnych rzeźb, popiersi, posągów, urn i sarkofagów. Ustawione są między innymi na masywnych półkach przy ścianach i to stamtąd turysta zrzucił dwa popiersia na marmurową posadzkę niszcząc je.

DEON.PL POLECA

Według mediów sprawca to turysta z USA pochodzenia egipskiego. Był bardzo pobudzony i domagał się rozmowy z papieżem. Zatrzymany został podczas próby ucieczki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Chuligański wybryk w Muzeach Watykańskich. Turysta zniszczył starożytne rzeźby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.