Ciepły posiłek z bezdomnymi i ubogimi. W Łodzi rusza Zupa na Pietrynie!

Ciepły posiłek z bezdomnymi i ubogimi. W Łodzi rusza Zupa na Pietrynie!
(fot. Depositphotos / Zupa na Pietrynie)
Zupa na Pietrynie / ms

Do współtworzenia tej niezwykłej inicjatywy może dołączyć każdy. 

Powstająca właśnie w Łodzi Zupa na Pietrynie wzorowana jest na krakowskiej inicjatywie Zupa na Plantach. Jej celem jest cotygodniowe gotowanie zupy, którą organizatorzy i wolontariusze będą dzielić się z osobami w kryzysie bezdomności i potrzebującymi pomocy. Tak w skrócie o łódzkiej Zupie mówią jej założyciele:

Chcemy, aby było to realne spotkanie z drugim człowiekiem przy ciepłym posiłku, abyśmy wzajemnie mogli się spotkać, wysłuchać i zapoznać, a nie tylko anonimowo mijać na ulicy.

Zupa na Pietrynie zostanie zainaugurowana w III Światowy Dzień Ubogich (17 listopada) – inicjatorzy łódzkiej Zupy wraz z innymi organizacjami będą tego dnia w okolicach Łódzkiej Archikatedry dzielili się ciepłym posiłkiem z potrzebującymi. Kolejne spotkania będą się odbywać zawsze co tydzień w niedzielę, w tym samym miejscu o godz. 16:00.

DEON.PL POLECA

Wszyscy chętni do dołączenia do tej inicjatywy, zaproszeni są w najbliższy piątek 8 listopada o godz. 17.00 na WARSZTATY KULINARNE, które odbędą się przy al. Marsz. Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą niezbędne informacje o tym, jak gotować dla dużej grupy osób. Zapisy a to wydarzenie prowadzone są drogą mailową lub przez formularz dostępny TUTAJ.

Natomiast w najbliższą sobotę 9 listopada o godz. 17.00 w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się spotkanie z Piotrem Żyłką – jednym z twórców Zupy na Plantach, podczas którego opowie on działalności krakowskiej zupowej ekipy oraz podzieli się cennymi doświadczeniami i wskazówkami. Więcej informacji można uzyskać klikając w baner poniżej:

74165980_131152628292111_6859254984383397888_n.jpg [61.67 KB]

Do tej pory inicjatorzy łódzkiej zupy spotkali się z organizatorami wrocławskiej Zupy na Wolności, co jeszcze bardziej wzmocniło ich zapał i przekonanie do potrzeby wspólnego gotowania i spotkania przy Zupie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ciepły posiłek z bezdomnymi i ubogimi. W Łodzi rusza Zupa na Pietrynie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.