Co Benedykt XVI powie o arabskiej wiośnie?

Co Benedykt XVI powie o arabskiej wiośnie?
(fot. Grzegorz Gałązka)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Papieskiej podróży do Libanu już teraz towarzyszy wielkie zainteresowanie. Wiele ważnych osobistości ze świata arabskiego zapowiedziało swój przyjazd do Bejrutu w tym czasie - powiedział Radiu Watykańskiemu organizator papieskiej wizyty o. Marwan Tabet.

Zaznaczył on, że program podróży celowo jest bardzo zróżnicowany. Głównym wydarzeniem będzie niewątpliwie końcowa Msza z podpisaniem adhortacji dla Bliskiego Wschodu, ale przewidziano też wielkie czuwanie z młodzieżą oraz szereg spotkań z różnymi przedstawicielami społeczeństwa. Uwzględniono przy tym polityczne i religijne zróżnicowanie tego regionu - zapewnił maronicki duchowny.

"Ten region znajduje się w bardzo krytycznym momencie swych dziejów powiedział Radiu Watykańskiemu o. Tabet. - Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co dzieje się w Syrii czy Izraelu. Syryjskie zamieszki bardzo negatywnie odbijają się na libańskiej gospodarce. Granica z Izraelem nie jest bezpieczna. Wrze w całym regionie. Mówiło się o wiośnie, arabskiej wiośnie. Trzeba się zastanowić, czy to rzeczywiście jest wiosna, skoro te rewolucje zagrażają całym grupom społecznym, a w szczególności chrześcijanom. Nasza obecność na Bliskim Wschodzie znów stoi pod wielkim znakiem zapytania. Wiemy, że Watykan dobrze orientuje się w sytuacji, Benedyktowi XVI osobiście bardzo zależy na utrzymaniu chrześcijańskiej obecności w tym regionie. Dlatego czekamy, co Papież nam powie przy okazji podpisania adhortacji apostolskiej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co Benedykt XVI powie o arabskiej wiośnie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.