Coraz więcej amerykańskich miast protestuje przeciwko aborcji

Coraz więcej amerykańskich miast protestuje przeciwko aborcji
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Rośnie liczba miast w Stanach Zjednoczonych, w których organizowane są protesty i modlitwy przed klinikami aborcyjnymi. Ostatnio dołączyło do nich Denver, gdzie przed placówką Planned Parenthood, największą tego typu kliniką w stanie Kolorado, odprawiona została Msza w intencji ocalenia poczętego życia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

W ramach inicjatywy „40 dni dla życia” aktywiści pro-life przez cały rok będą spotykali się na czuwaniach modlitewnych przed wyznaczoną kliniką w godzinach jej otwarcia. Jesienią i wiosną odbędą się dwie kampanie pro-life. - Modlitwa to nasza jedyna broń przeciwko zabijaniu nienarodzonych - podkreślił jeden z organizatorów wydarzenia Brad Maddock.

Zaznaczył, że czuwania i obie kampanie mają przyczynić się do pokazania prawdy o aborcji i pokonania obojętności wobec tego procederu. - Gdyby dziś zamordowano piętnaścioro dzieci z podstawówki, cała społeczność byłaby oburzona, a dokładnie tyle zabija się w tej klinice każdego dnia. Niestety przyzwyczailiśmy się do zła i już nas ono nie szokuje - zauważył działacz pro-life.

- Walka z aborcją, to najważniejsza batalia naszego pokolenia - uważa Catherine Worachek, uczennica szkoły średniej z Denver, która przed klinikę aborcyjną przybyła z mamą i kilkoma koleżankami. Podkreśliła, że w tej wojnie nie ma miejsca na bohaterskie czyny, ale na konsekwentne działania i codzienny wysiłek. - Zachęcam wszystkich do odkrycia w swoich sercach pragnienia ochrony życia, a następnie znalezienia swojego własnego sposobu, by to zamanifestować - dodała.

Liczba aborcji dokonywanych w USA systematycznie spada. Niedawno zbliżyła się do najniższego poziomu od 1973 r., kiedy Sąd Najwyższy zalegalizował w tym kraju aborcję na życzenie. Dzieje się to pomimo zwiększenia liczby klinik aborcyjnych. W tej chwili w USA działa ponad 800 takich placówek. Życie w tym kraju każdego dnia traci prawie 2,5 tys. nienarodzonych dzieci.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Coraz więcej amerykańskich miast protestuje przeciwko aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.