Cud eucharystyczny w Stanach? W małej parafii św. Tomasza wydarzyło się coś niezwykłego

Cud eucharystyczny w Stanach? W małej parafii św. Tomasza wydarzyło się coś niezwykłego
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Anneke Schram / Depositphotos.com
CNA / mł

Thomaston to małe, amerykańskie miasteczko położone w polowie drogi między Bostonem a Nowym Jorkiem. Ma niecałe osiem tysięcy mieszkańców i być może niedługo dołączy do krótkiej listy miejsc, w których w XXI wieku wydarzył się cud eucharystyczny.

Jak podaje CNA, o sprawie poinformowała lokalna telewizja. Archidiecezja hartfordzka ma prowadzić dochodzenie w sprawie potencjalnego cudu eucharystycznego, który miał się wydarzyć roku podczas mszy w parafii św. Tomasza w Thomaston.

DEON.PL POLECACudowne rozmnożenie hostii

W niedzielę, 5 marca 2023 roku na zakończenie mszy ks. Joseph Crowley ogłosił, że szafarz rozdający komunię był świadkiem czegoś, czego wyjaśnienie trudno znaleźć. Jak opowiadał, jednemu z szafarzy kończyły się właśnie hostie i nagle w kielichu, z którego rozdawał komunię, pojawiło się więcej hostii. „Bóg po prostu podwoił się w cyborium” – powiedział wiernym ks. Crowley.

„To jest naprawdę świetne, gdy Bóg robi takie rzeczy i to jest naprawdę świetne uczucie, gdy zdajemy sobie sprawę, co właśnie zrobił. I to właśnie się dzisiaj wydarzyło” – powiedział ksiądz. „Mocne, niezwykłe, bardzo prawdziwe i bardzo szokujące. Ale to się zdarza i właśnie dziś się wydarzyło.” – dodał. „Brakowało nam hostii i nagle się pojawiły, więc doświadczyliśmy dziś nie tylko cudu Eucharystii, ale jeszcze większego cudu. To jest naprawdę ekstra!” – mówił ks. Crowley.

Piąty cud eucharystyczny w XXI wieku?

Jak podaje CNA, ze wszystkich cudów eucharystycznych ocenionych jako prawdziwe przez Kościół w XXI wieku wydarzyły się tylko cztery, z czego aż dwa w Polsce.

Pierwszy z nich miał miejsce w 2001 roku w indyjskim Chirattakonam, gdzie świadek cudu zobaczył twarz Jezusa pojawiającą się na konsekrowanej hostii. Kolejny wydarzył się w 2006 roku w Meksyku, gdzie w parafii w Chilpancingo-Chilapa konsekrowana hostia zaczęła krwawić, a badania wykazały, że czerwona substancja jest identyczna z krwią, zawierającą cząsteczki hemoglobiny i ludzkiego DNA.

Dwa z czterech cudów miały miejsce w Polsce

Następny cud eucharystyczny dokonał się w 2008 roku w podlaskiej Sokółce, gdzie konsekrowana hostia upadła kapłanowi przy rozdawaniu komunii, a włożona do naczynia z wodą zgodnie z przepisami liturgicznymi, nie rozpuściła się, ale pojawił się na niej krwawy fragment, który histopatologowie określili jako fragment mięśnia sercowego, w niemożliwy do powtórzenia sposób połączony z opłatkiem. Ostatni, sprzed dziesięciu lat, wydarzył się w Legnicy, gdzie podobnie jak w Sokółce konsekrowana hostia, upuszczona na podłogę, miała się rozpuścić. Jednak pojawiły się na niej czerwone przebarwienia, które po przebadaniu okazały się być fragmentami mięśnia identycznego z ludzkim mięśniem sercowym.

"Mocne, niezwykłe, bardzo prawdziwe i bardzo szokujące"

Oto, co mówi ks. Crowley o wydarzeniu w parafii św. Tomasza:

Źródło: CNA / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henryk Paprocki

Wszystko co żyje, chwali Boga przez spełnianie właściwej mu roli w nieustannym nurcie życia. Podobnie w liturgii Kościoła, wszystkie elementy - barwy, śpiewy, woń kadzideł, organizacja przestrzeni i czasu - stają się hymnem chwały w...

Skomentuj artykuł

Cud eucharystyczny w Stanach? W małej parafii św. Tomasza wydarzyło się coś niezwykłego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.