Ćwiczenia św. Ignacego zmieniają polityków

Ćwiczenia św. Ignacego zmieniają polityków
(fot. Wydawnictwo WAM)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

Miesięczne rekolekcje, odprawione w kluczu Ćwiczeń duchownych św. Ignacego z Loyoli, pomogły brytyjskiej katolickiej parlamentarzystce w podjęciu ważnej życiowej decyzji. Wiedząc, że od kilku wieków są one znakomitym sposobem rozeznawania woli Bożej, a tym samym szukania najlepszych dróg dokonywania wyborów, Sarah Teather wyjechała, by je odprawić, do jezuickiego Domu Rekolekcyjnego Loyola Hall opodal Liverpoolu.

"Czasami trzeba się wyciszyć. I to właśnie politycy potrzebują wyciszenia, zaprzestania ciągłego mówienia, by podjąć właściwą decyzję" - powiedziała brytyjska parlamentarzystka, zastanawiając się nad swoją przynależnością do Partii Liberalnych Demokratów. W trakcie Ćwiczeń duchownych podjęła ona decyzję o rezygnacji z życia politycznego. Jednym z powodów jest to, że nie zgadza się z linią swojej partii odnośnie do kwestii imigracyjnych.

DEON.PL POLECA
"To nieprawda, że nienawidzę polityki, ale nigdy nie podejmuję decyzji w czasie strapienia. Byłam ostrożna, zastanawiałam się nad wyborem, ale nie mogłam tego przekroczyć. Odczuwałam smutek, gdy nie mogłam nic zrobić wobec rozczarowania ludzi polityką. To mnie rzeczywiście martwiło" - wyznała 39-letnia Teather. Po rekolekcjach zdecydowała, że ostatnie półtora roku swojego mandatu parlamentarnego poświęci problemowi uchodźców.

Ćwiczenia św. Ignacego zmieniają polityków - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ćwiczenia św. Ignacego zmieniają polityków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.