Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II

Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II
(fpt. cathopic.com)
1 miesiąc temu
KAI / kk

Powstała nowa strona internetowa, która prezentuje dziedzictwo literackie św. Jana Pawła II. Wszystko za pomocą krzyżówek, rebusów, filmów oraz wybranych cytatów papieża Polaka.

Autorami strony są Kamila Prucia oraz Włodzimierz Matusik. “W marcu br. mieliśmy okazję uczestniczyć w premierowym pokazie filmu dokumentalnego przedstawiającego postać Św. Jana Pawła II pt. ‘Lubię patrzeć jak wschodzi słońce’ w reżyserii dr Pauliny Guzik. Pomysł utworzenia projektu ‘Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego’ powstał w odpowiedzi na treści prezentowane w filmie” - tłumaczą pomysłodawcy na stronie www.dziedzictwo-jp2.pl.

Dodają, że ich projekt ma na celu upowszechnianie nauczania zawartego w tekstach św. Jana Pawła II za pośrednictwem narzędzi internetowych. Wspomnianą stronę internetową podzielono na dwa moduły - jeden skierowany do dzieci i młodzieży, drugi dla dorosłych.

Młodsze pokolenia na platformie znajdą krzyżówki i rebusy, które są związane z tekstami św. Jana Pawła II. Starsi mogą zapoznać się z bazą 100 cytatów papieża Polaka oraz obejrzeć 50 filmów z kanału YouTube, dotyczących jego osoby, które zostały skrótowo omówione.

Autorzy za pośrednictwem swojej strony internetowej zadają odwiedzającym również pytanie: “Jakie treści zawarte w tekstach św. Jana Pawła II są Ci najbliższe?”. Otrzymane odpowiedzi mają być publikowane.

Projekt “Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II” został zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w sieci”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Cyfrowa platforma dziedzictwa literackiego św. Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.