Cyryl I: zakończcie rozlew krwi na Ukrainie

Cyryl I: zakończcie rozlew krwi na Ukrainie
(fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News / Wikimedia Commons)
zenit.org / kw

W identycznych wiadomościach wysłanych do prezydentów Rosji i Ukrainy, patriarcha Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwii Cyryl I nawoływał do zakończenia wojny i rozlewu krwi na Ukrainie.

Patriarcha Cyryl wyraził "głębokie zaniepokojenie sytuacją na Ukrainie".

Zauważył, że umowy z Mińska niosły nadzieję na zakończenie konfliktu i uszanowanie zawieszenia broni. "Niestety, wzajemna wrogość, choć nie na taką skalę jak wcześniej, ma miejsce cały czas. Na Ukrainie każdego dnia rozlewana jest krew, ludzie są zabijani" - dodał.

Głowa Kościoła Prawosławnego w Rosji stwierdził, że "Ludzie starzy i niepełnosprawni, a także dzieci, są najbardziej zagrożeni".

W liście do prezydentów napisał, że "Bardzo wielu ludzi nie jest w stanie lub nie ma możliwości opuszczenia swojej ojczyzny. Niestety, nie wszyscy przeżyją tą okropną sytuację. Wielu ginie pod ostrzałem artylerii; inni przez głód i choroby oraz brak lekarstw i rzeczy niezbędnych do życia".

Kończąc list Patriarcha poprosił obu prezydentów o respektowanie zapisów ugody z Mińska i rozpoczęcie dialogu: "w imieniu całej Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwii z bólem serca proszę Prezydentów Rosji i Ukrainy o podjęcie wszelkich wysiłków na rzecz zakończenia rozlewu krwi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cyryl I: zakończcie rozlew krwi na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.