Cyryl wzywa do mobilizacji. "Jeśli oddacie życie za ojczyznę, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie"

Cyryl wzywa do mobilizacji. "Jeśli oddacie życie za ojczyznę, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie"
Patriarcha Cyryl, fot. Depositphotos
KAI / pk

"Idźcie odważnie wypełniać swój wojskowy obowiązek i pamiętajcie, że jeśli oddacie życie za ojczyznę, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie, który da wam chwałę i życie wieczne" - nawoływał patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl. To jego odpowiedź na mobilizację w Rosji.

Jak podają międzynarodowe agencje, Cyryl wezwał rosyjskich wojskowych do wierności przysiędze do końca, a także "aby uświadomili sobie historyczne znaczenie" obecnych wydarzeń, a wszystkich Rosjan do zrozumienia, że nadszedł szczególny moment, od którego może zależeć ich los.

Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w chwili gdy reżim Putina ogłosił mobilizację 300 tys. rezerwistów, wezwał swoich rodaków do przebudzenia narodowego: "Zwróćcie się do przedstawicieli naszych sił zbrojnych, zwróćcie się do nich, a przez nich do naszej armii i marynarki wojennej, do wszystkich obrońców ojczyzny, aby uświadomili sobie historyczne znaczenie chwili, którą przeżywają - powiedział patriarcha, który we wczorajszym kazaniu w Monasterze Poczęcia św. Anny w Moskwie podkreślił: "Idźcie odważnie wypełniać swój wojskowy obowiązek i pamiętajcie, że jeśli oddacie życie za ojczyznę, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie, który da wam chwałę i życie wieczne".

Podczas liturgii Cyryl stwierdził: "Jesteśmy krajem miłującym pokój i nie mamy pragnienia wojny, ale kochamy naszą ojczyznę i będziemy gotowi bronić jej w taki sposób, w jaki tylko Rosjanie mogą bronić swojego kraju". Zdaniem zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, "większość krajów świata znajduje się obecnie pod kolosalnym wpływem siły, która dziś niestety przeciwstawia się sile naszego narodu. Zatem musimy być także bardzo mężni. Gdy mówię 'my' mam przede wszystkim na myśli siły zbrojne, ale nie tylko. Cały nasz naród musi się dzisiaj przebudzić" - stwierdził patriarcha Cyryl.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cyryl wzywa do mobilizacji. "Jeśli oddacie życie za ojczyznę, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.