Czarna Madonna peregrynuje w USA

Czarna Madonna peregrynuje w USA
Logo źródła: Radio Watykańskie A. Pożywio / Radio Watykańskie / slo

W Stanach Zjednoczonych trwa peregrynacja kopii ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Stanowi ona część wędrówki Jasnogórskiej Pani "Od oceanu do oceanu przez świat w obronie życia".

Kopia obrazu Czarnej Madonny przybyła do Ameryki dzięki inicjatywie broniącej życia międzynarodowej organizacji Human Life International. Jej powitanie miało miejsce 24 sierpnia na wyspie św. Klemensa w stanie Maryland, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie w siedemnastym wieku przybyli pierwsi katoliccy osadnicy kolonii brytyjskich.

- Ta jest wojna toczona na politycznych, kulturowych i duchowych frontach - powiedział ks. Shenan J. Boquet, prezes Human Life International o zalegalizowaniu czterdzieści lat temu aborcji w Stanach Zjednoczonych. Przypominając historię cudownego wizerunku powiedział, że Czarna Madonna, która słynie ze zwycięstw odnoszonych w historii narodu polskiego, pomoże pokonać plagę aborcję w Ameryce. Dodał, że chodzi o zwycięstwa w ludzkich duszach, umysłach i sercach.

Pielgrzymka Matki Bożej Częstochowskiej będzie trwała w Stanach Zjednoczonych do listopada 2014 r. Na jej trasie znajdują się między innymi: bazylika św. Piotra i Pawła w Filadelfii i katedra św. Patryka w Nowym Jorku, gdzie ikona będzie gościła podczas Parady Pułaskiego, największego, dorocznego wydarzenia tamtejszej Polonii. Łącznie nawiedzi ona 180 kościołów katolickich i prawosławnych, jak również wiele klinik aborcyjnych.

DEON.PL POLECA

Następnie zostanie przewieziona do Meksyku.

Peregrynacja kopii ikony Jasnogórskiej Madonny rozpoczęła się latem 2012 roku. Od tamtego czasu nawiedziła ona już 24 kraje europejskie i pokonała odległość 40 tys. mil.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czarna Madonna peregrynuje w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.