Czego oczekuje od Synodu nawrócony homoseksualista?

Czego oczekuje od Synodu nawrócony homoseksualista?
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
Logo źródła: Radio Watykańskie dw

"Czystość to wspaniała cnota, to łaska od Boga, to sposób, aby być bliżej Niego i dlatego trzeba o niej więcej mówić" - to słowa Rilene Simpson, przedstawicielka stowarzyszenia "Odwaga".

Stowarzyszenia "Odwaga", tuż przed samym Synodem Biskupów o Rodzinie zorganizowało w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie Angelicum, konferencję "Żyć w Prawdzie i Miłości: zadania duszpasterstwa osób o skłonnościach homoseksualnych".

"Od ojców synodalnych oczekuję, aby szukali prawdy i nie dali się kupić kłamstwu" - powiedział David Prosen, terapeuta z USA, który sam kiedyś prowadził życie geja. Dopiero po nawróceniu, kiedy zaczął żyć w czystości, doświadczył czym jest prawdziwy pokój i radość. Opowiedział też jak bardzo szkodliwe jest, kiedy, jak to było w jego wypadku, kapłan twierdzi, że nie ma nic złego w seksie homoseksualnym. 

Podczas  konferencji, w której wzięło udział dwóch Ojców Synodalnych, kard. Pell z Australii i kard. Sarah z Afryki, wielokrotnie podkreślano, że katolicy o skłonnościach homoseksualnych oczekują od Kościoła i Synodu jasnego mówienia, że życie w czystości jest możliwe dla każdego niezależnie od jego orientacji seksualnej czy tego, że jest on rozwiedziony.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czego oczekuje od Synodu nawrócony homoseksualista?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.