Czy będzie dziesięciu nowych kleryków w warszawskim seminarium? Biskup zdecyduje

Czy będzie dziesięciu nowych kleryków w warszawskim seminarium? Biskup zdecyduje
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Depositphotos.com /Dmitriy_Tolmachov
radiowarszawa.com.pl / mł

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej poinformowało, że na pierwszy rok propedeutyczny zostało przyjętych ośmiu mężczyzn. Kolejnych dwóch kandydatów czeka na decyzję ordynariusza. 

Informację podało Radio Warszawa. Rekrutacja do warszawsko-praskiego seminarium zakończyła się w piątek, 8 września, jak jednak dodaje rektor, ks. Tomasz Sztajerwald, wciąż można przyjść do seminarium na rozmowę, jeśli ktoś jeszcze rozważa taką decyzję.

"Podstawą jest matura, bo studia w seminarium są studniami wyższymi. Tym co jest jakby dodatkowe, aczkolwiek niektóre uczelnie tez to mają, to jest badanie psychologiczne i rozmowa z kandydatem. Natomiast ostateczna decyzję o przyjęciu podejmuje ks. biskup i to jest trzeci etap" - mówił Radiu Warszawa rektor praskiego seminarium. 

Pierwszy rok na głębsze rozeznanie decyzji

Ośmiu przyjętych mężczyzn przeszło wszystkie etapy rekrutacji, dwóch pzostałych kandydatów czeka jeszcze na decyzję bp. Romualda Kamińskiego. "Wyniki powinny być za kilka dni" - wyjaśnia rektor.  Jak dodaje, pierwszy rok, czyli tzw. rok propedeutyczny to czas na "rozwój duchowy i głębsze rozeznanie swojej decyzji". Do niczego nie zobowiązuje, za to pomaga podjąć dalsze życiowe decyzje. To ważne, bo jak zaznacza ks. Sztajerwald, "zdarza się, że ktoś przychodzi do seminarium, ale do końca nie jest przekonany czy jest to jego miejsce". 

DEON.PL POLECA

Źródło: radiowarszawa.com.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Skomentuj artykuł

Czy będzie dziesięciu nowych kleryków w warszawskim seminarium? Biskup zdecyduje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.