Czy to zdjęcie przedstawia "cud słońca" w Fatimie?

Czy to zdjęcie przedstawia "cud słońca" w Fatimie?
(fot. churchpop.com / shutterstock.com)
churchpop.com / mp / ml

Publicznie, wobec ogromnej rzeszy ludzi, 13 października 1917 roku, słońce zaczęło na niebie "tańczyć". To zdjęcie krąży po internecie jako fotografia cudu.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę tzw. "cudu słońca", który miał miejsce w Fatimie w Portugalii w ubiegłym stuleciu. Trójce dzieci przez pewien czas cyklicznie ukazywała się Maryja. Publicznie, wobec ogromnej rzeszy ludzi, 13 października 1917 roku, słońce zaczęło tańczyć na niebie.

Pius XII i sekret cudu związanego z Matką Bożą

Serwis ChurchPOP odnalzał zdjęcie, które krąży po internecie jako fotografia cudu. Czy faktycznie prezentuje "cud słońca"?

Czy to zdjęcie przedstawia

(fot. churchpop.com)

Tego dnia całe pole zapełniło się setkami ludzi: wierzących, sceptyków, dziennikarzy i fotografów. Na fotografii słońce znajduje się z prawej strony i jest nieco ciemniejsze. Co oczywiste, nie został uchwycony efekt ruchu słońca, co było głównym elementem cudu. Czy to zdjęcie jest prawdziwe? 

Fakty

Zdjęcie nie zostało zrobione w 1917 roku. Fotografia została opublikowana przez L'Osservatore Romano w 1951 roku, jako rzekomo zagubione zdjęcie "cudu słońca" z Fatimy. Niestety wkradł się mały błąd: zdjęcie zostało zrobione w 1925 roku w innym mieście Portugalii i obrazuje inne zjawisko słoneczne.

"Nie jest jasne, dlaczego podczas 'cudu słońca' zostały zrobione zdjęcia tłumów, ale nie posiadamy żadnej fotografii samego zjawiska. Istnieje przypuszczenie, że takie fotografie mogły się po prostu nie wywołać" - pisze serwis ChurchPOP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy to zdjęcie przedstawia "cud słońca" w Fatimie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.