Prezydent weźmie udział w obchodach rocznicy objawień

Prezydent weźmie udział w obchodach rocznicy objawień
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP/ ed

6 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w Zakopanem prezydent Polski Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystej Mszy świętej z okazji jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich.

Pod Tatrami górale świętują także 20. rocznicę pobytu Jan Pawła II w stolicy polskich Tatr. W programie wydarzeń w sanktuarium na Krzeptówkach zaplanowano o godz. 15 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16 program słowno-muzyczny "Spotkania z piękną Panią 100 lat temu" i modlitwę różańcowa w wykonaniu Pallotyńskiej Diakonii Muzycznej.

O godz. 18 rozpocznie się na Krzeptówkach Msza św. z ponowionym Aktem Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Eucharystii przewodniczył będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a słowo Boże wygłosi bp Virgílio do Nascimento Antunes, biskup diecezji Coimbra z Portugalii (były rektor sanktuarium w Fatimie). To właśnie w tej Eucharystii weźmie udział para prezydencka.

Dzień zakończy koncert przy ołtarzu papieskim. Będzie to prapremiera Kantaty "Totus Tuus Całym Twój..."- jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów Jakuba Milewskiego z librettem członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, reżysera i psychologa Jerzego Binkowskiego. Wykonawcami dzieła będą wybitni soliści: Olga Szomańska, Edyta Krzemień, Michał Gasz i Janusz Kruciński. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna PASSIONART i Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

DEON.PL POLECA

Para prezydencka spotka się z Konferencją Episkopatu Polski na uroczystej kolacji w hotelu "Merkury", dawniej Kasprowy. Będzie to spotkanie zamknięte.

6 czerwca to także dzień, kiedy decyzją zarządu Polskich Kolei Linowych wyjazd i zjazd kolejką na Kasprowy Wierch będzie darmowy. Dokładnie 20 lat temu, 6 czerwca na tym znanym tatrzańskim szczycie gościł papież Jan Paweł II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent weźmie udział w obchodach rocznicy objawień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.