Czy Ukraina stanie się drugą Somalią?

Czy Ukraina stanie się drugą Somalią?
(fot. risu.org.ua)
thetablet.co.uk / ml

Zwierzchnik Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego zachęca Watykan do większej pomocy na Ukrainie. "Oczekuję większego zaangażowania się Stolicy Apostolskiej. Czas ostrożnej dyplomacji się kończy" - powiedział hierarcha.

W wywiadzie udzielonym austriackiej agencji Kathpress, arcybiskup Świętosław Szewczuk powiedział, że zawieszenie broni, które obowiązuje od września, wymaga wciąż nowych negocjacji. Dodał, że to co widzimy, to jawna inwazja wojsk rosyjskich.

"Ukraina desperacko potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Jeżeli tak się nie stanie może upaść jako państwo. Ryzyko tego jest bardzo duże" - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Thomas Gullickson, były nuncjusz apostolski w Kijowie.

"Istnieje poważne zagrożenie, że Ukraina stanie się drugą Somailą. Tyle, że w środku Europy. Nie można odwrócić się od Ukraińców i zamykać oczu na to co się dzieje" - oświadczył abp Gullickson.

Ukraińskie siły rządowe i prorosyjscy separatyści pod koniec sierpnia ustalili, że będą starali się zapobiegać wszelkim przypadkom naruszania rozejmu, począwszy od 2 września.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy Ukraina stanie się drugą Somalią?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.