Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku

Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku
Fot. TikTok
TikTok / kb

Czy wdowiec może zostać księdzem? Odpowiedź na to pytanie padła na TikToku, a udzielił jej polski duchowny. 

Wdowiec może zostać księdzem?

Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiedział w mediach społecznościowych na pytanie jednego z użytkowników: czy mężczyzna, któremu zmarła żona i ma dzieci może zostać kapłanem.

Duchowny potwierdził, że taka sytuacja może mieć miejsce, jednak pod jednym warunkiem. Dzieci wdowca muszą być już pełnoletnie i samodzielne. 

"Jeśli dzieci będą odchowane, czyli już będą dorosłe i będą ustatkowane, czyli będą ok to tak, jak najbardziej wdowiec może zostać kapłanem" - podkreślił ks. Piotr Jarosiewicz na TikToku.

Przed laty w Polsce doszło już do tego typu sytuacji. Antoni Kieniewicz, ojciec czwórki dzieci wstąpił do seminarium Redemtoris Mater w Warszawie po śmierci swojej żony, po czym udało mu się uzyskać święcenia kapłańskie, a w 2010 roku pierwszy raz odprawił mszę świętą. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.