Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku

Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku
Fot. TikTok
TikTok / kb

Czy wdowiec może zostać księdzem? Odpowiedź na to pytanie padła na TikToku, a udzielił jej polski duchowny. 

Wdowiec może zostać księdzem?

Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiedział w mediach społecznościowych na pytanie jednego z użytkowników: czy mężczyzna, któremu zmarła żona i ma dzieci może zostać kapłanem.

DEON.PL POLECA
Duchowny potwierdził, że taka sytuacja może mieć miejsce, jednak pod jednym warunkiem. Dzieci wdowca muszą być już pełnoletnie i samodzielne. 

"Jeśli dzieci będą odchowane, czyli już będą dorosłe i będą ustatkowane, czyli będą ok to tak, jak najbardziej wdowiec może zostać kapłanem" - podkreślił ks. Piotr Jarosiewicz na TikToku.

Przed laty w Polsce doszło już do tego typu sytuacji. Antoni Kieniewicz, ojciec czwórki dzieci wstąpił do seminarium Redemtoris Mater w Warszawie po śmierci swojej żony, po czym udało mu się uzyskać święcenia kapłańskie, a w 2010 roku pierwszy raz odprawił mszę świętą. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Czy wdowiec może zostać księdzem? Polski duchowny tłumaczy na TikToku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.