Ksiądz, który zaraża sportem i wiarą! Z przekazem trafia też do niewierzących

Ksiądz, który zaraża sportem i wiarą! Z przekazem trafia też do niewierzących
Fot. Ksiądz na rowerze / youtube
nto.pl / kb

Ten ksiądz prowadzi sportowy tryb życia, zachęca do tego też innych. Jednocześnie nie zapomina o tym co najważniejsze w jego posłudze - ewangelizacji. 

Ks. Paweł Michalewski jest wikarym w Opolu Nowej Wsi Królewskiej. Wcześniej tę posługę pełnił w Raciborzu, Kluczborku i „Na Górce” w Opolu. Oprócz tego, jest instruktorem ZHR i kapelanem opolskich harcerzy. Uprawia amatorsko triatlon; bieganie, pływanie, kolarstwo szosowe. Skąd wzięło się jego zamiłowanie do sportu?

DEON.PL POLECA
"Moje trenowanie wzięło się z kontuzji kolana, której nabawiłem się podczas gry w piłkę w seminarium" - mówi ks. Michalewski. - "Problem powrócił, kiedy byłem na pierwszej parafii w Raciborzu. Tam trafiłem w ręce dobrych ludzi. W ramach rehabilitacji fizjoterapeuta polecił mi jazdę na rowerze. Byłem wtedy mocno otyły. Przy wzroście 193 ważyłem 140 kg" - dodaje.

Ksiądz, sport i ewangelizacja

Jednocześnie duchowny mocno angażuje się w ewangelizację m.in młodych. Prowadzi blog internetowy, kanał na YouTube i konto na Instagramie. Na trzeciej z wymienionych platform obserwuje go ponad 25 tys. osób.

"Moim pierwotnym zamysłem było pokazanie ludzkiego oblicza księdza. Sporo osób kojarzy kapłana tylko z kościołem, ale przecież ksiądz jest też człowiekiem, który ma pasje mogące być płaszczyzną wartościowego spotkania – mówi ks. Paweł w rozmowie z portalem Nowa Trybuna Opolska.

Przekaz ks. Michalewskiego trafia do szerokiego grona odbiorców. "Są tam zarówno sportowcy, jak i osoby dalekie od aktywności fizycznej. Są wierzący i niewierzący. Nazwa bloga i moja pasja przyciąga uwagę wielu różnych ludzi - podkreśla duchowny. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz, który zaraża sportem i wiarą! Z przekazem trafia też do niewierzących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.