Czy wolontariat jest męski? Debata

Czy wolontariat jest męski? Debata
Inf. prasowa

Podobno wśród mężczyzn moda była już na wszystko - od futbolu przez Formułę 1, do walk MMA. W kolejce do popularności wciąż czeka wolontariat. I choć jest dobrze kojarzony w społeczeństwie, to wciąż mało męski.

Według raportu przedstawionego przez CBOS (Aktywność społeczna Polaków - poziom zaangażowania i motywacje, Warszawa 2011) wynika, że większość respondentów nie angażuje się w pomoc społeczną z powodu braku czasu. Sieć Centrów Wolontariatu wskazuje natomiast, że większość społeczników to kobiety. Czy zatem, to właśnie im jest łatwiej znaleźć czas? Czy wolontariat postrzegany jest jako mało męski?  A może pomaganie potrzebującym i empatia wpisane są silniej w kobiecą naturę?

Odpowiedzi na te i inne pytania postarają się znaleźć uczestnicy debaty, która odbędzie się 27 lutego br. na Politechnice Warszawskiej. Męski punkt widzenia przedstawi znany aktor Radosław Pazura - Fundator Fundacji Kapucyńskiej, wspierającej swymi działaniami ludzi bezdomnych i ubogich oraz Prezes Fundacji i jej wolontariusze. Debatę poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia - Mikołaj Foks.

Wszystkich zainteresowanych tematem, bojących się wolontariatu mężczyzn (i nie tylko) zapraszamy na Politechnikę Warszawską (adres: Plac Politechniki 1, Warszawa) w dniu 27.02.2013 r. Początek o godzinie 19.00.

Organizatorzy debaty: Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego oraz Stowarzyszenia Soli Deo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy wolontariat jest męski? Debata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.