Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego?

Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego?
Otwarcie sesji soborowej (fot. Peter Geymayer / Wikimedia Commons)
info. pras. / pz

Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego? Jaką rolę powierzyli świeckim ojcowie soborowi? Na czym miało polegać zaangażowanie społeczne świeckich?

Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania 26 maja 2012 roku podczas seminarium "Sobór odNowa", organizowanego przez Instytut Tertio Millennio i Centrum Myśli Jana Pawła II w 50. rocznicę rozpoczęcia obrad II Soboru Watykańskiego.

Podczas pierwszej części seminarium odbędą się warsztaty, prowadzone przez eksperta - moderatora dyskusji - w piętnastoosobowych grupach.

W drugiej części spotkania odbędzie się otwarta dyskusja na temat: "Świecki w Kościele, katolik w świecie - jak to pogodzić?". Zaproszeni paneliści to: o. Maciej Pieńkowski OP, Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny miesięcznika "Więź"), Konrad Ciesiołkiewicz (dyrektor ds. PR i sponsoringu, Orange Polska) oraz dr hab. Aleksander Stępkowski (UW).

Zgłoszenia można przesyłać do 23 maja 2012 roku na adres warszawa@tertio.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko oraz nazwę szkoły/uczelni.

DEON.PL POLECA

Organizatorzy zapewniają materiały seminaryjne i obiad dla uczestników warsztatów.

Data: 26 maja 2012 roku

Miejsce: 1PIĘTRO, ul. Foksal 11/30, Warszawa

DEON.pl jest patronem medialnym seminarium "Sobór odNowa".

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czym był Sobór dla Kościoła katolickiego?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.