DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015
(fot. dzielo.pl)
5 lat temu
Redakcja DEON.pl

Portal DEON.pl został laureatem nagrody TOTUS 2015 w kategorii "TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach". Uroczysta gala odbyła się w przededniu Dnia Papieskiego (10 października) na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrody, najbardziej prestiżowe z tych, które wręcza Kościół katolicki, "to podziękowanie za działalność charytatywną, służbę na rzecz rodziny i społeczeństwa, a przede wszystkim promocję nauczania papieża-Polaka" - przypomina ks. Drob. Jak podkreśla, "ideą tej nagrody jest pokazywanie dobra, bo trzeba pokazywać światu prawdziwe autorytety

Głównym organizatorem wydarzeń jest obchodząca w tym roku jubileusz 15-lecia Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz "Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło".

Najważniejsze nagrody Kościoła katolickiego w Polsce przyznawane są przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 2000 r. Powstały dla docenienia dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II.

Laureatami są ludzie, którzy służbie dobru, pięknu i prawdzie poświęcili całych siebie. Ten codzienny trud realizuje się w wielu wymiarach. Jedni wyciągają rękę do osób, które społeczeństwo nierzadko wyrzuciło na margines. Innym sens życia nadają słowa Jana Pawła II, którymi dzielą się z czytelnikami, słuchaczami lub widzami. Jeszcze inni poprzez twórczość artystyczną pielęgnują podstawowe elementy naszej kultury i tożsamości - wartości chrześcijańskie. Mało która nagroda kryje w sobie tyle pracy, doświadczeń i wyrzeczeń poniesionych w imię miłości Boga i bliźniego. Stąd tworząc srebrną statuetkę Nagrody TOTUS, Wincenty Kućma nadał jej postać anioła.

Jednym z pomysłodawców Nagród był biskup radomski Jan Chrapek. Po śmierci duchownego w październiku 2001 r., w trzeciej edycji Nagród po raz pierwszy przyznano TOTUS-a Medialnego, którym honorowane są osiągnięcia w dziedzinie mediów. Ma on upamiętniać biskupa i rolę, jaką odgrywał w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach.

DEON.pl - pierwszy katolicki portal społecznościowo-informacyjny istnieje od 6 lat. Przez ten czas zdołał wyrobić sobie markę i zgromadzić wokół siebie wspólnotę ludzi, którzy chcą na co dzień dzielić się wiarą.

Deon - cóż to za dziwne słowo? Przeciętnemu Polakowi z niczym się nie kojarzy. Tymczasem jest to słowo bardzo stare, znacznie starsze niż polska kultura i język polski. Skąd ta nazwa? Motywacja znaczeniowa jest prosta, dość przejrzysta i zgodna z tematyczno-ideowym profilem portalu: deo (Bóg) + on (skrót od wyrażenia on line, oznaczającego "internetowość"). W dużym i potocznym uproszczeniu jest to więc: Bóg na łączach.

Portal DEON.pl został stworzony 18 września 2009 przez Towarzystwo Jezusowe w ramach Wydawnictwa WAM, które jest formalnym jego właścicielem i zarazem najstarszym katolickim wydawnictwem w Polsce ze swoją ponad 140-letnią tradycją i historią. DEON.pl oferuje ogromną przestrzeń dla wszystkich ludzi, którzy odczuwają "głód" Pana Boga w codzienności; w której mogą odnaleźć się wierzący ale też ci, którzy przeżywają kryzys wiary lub w ogóle nie wierzą. DEON.pl jest obecnie największym katolickim portalem w Polsce, otwartym na interaktywność i obecność w mediach społecznościowych; reaguje na bieżąco - mierząc się z wyzwaniami jakie stawia przed nim rzeczywistość w Kościele i poza nim.

Misją portalu jest przybliżanie Świata Kościołowi i Kościoła Światu, wychodzenie na obrzeża, poza utarte granice i schematy, poszukiwanie sposobu i form mówienia o Bogu, wierze i Kościele - zdrowej i inspirującej dyskusji oraz konkretnych inicjatyw.

Na przestrzeni 6 lat portalem zarządzało dwóch jezuitów o. Artur Demkowicz SJ, który ponownie niedawno został managerem portalu oraz o. Mariusz Han SJ, który obecnie współtworzy Polską Sekcję Radia Watykańskiego.

Redakcję w większości tworzą osoby świeckie:

Artur Demkowicz SJ - manager portalu

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu

Piotr Żyłka - redaktor naczelny portalu

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Paweł Król - redaktor, wydawca serwisu Religia

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Agnieszka Masłowska - redaktor, wydawca serwisu Inteligentne życie

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Piotr Kosiarski - redaktor, wydawca serwisu Po godzinach

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Jarosław Mikuczewski SJ - redaktor, tłumacz

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Karol Wilczyński - redaktor, tłumacz, publicysta

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 6

Michał Lewandowski - redaktor, autor tekstów

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 7

Barbara Rachwalska - raklama, patronaty, marketing

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 8

Anna Jędrusiak - grafik komputerowy

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015 - zdjęcie w treści artykułu nr 9

Portal DEON.pl obecnie odwiedza około milion unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy generują prawie 6 milionów odsłon.

Każda odsłona to poszukiwanie, każdy komentarz to zaproszenie do dialogu.

Z pełną świadomością dziękujemy za zaufanie naszych czytelników, za wszystkie inspirujące komentarze. Dziękujemy również za wszystkie głosy konstruktywnej krytyki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015
Komentarze (6)
11 października 2015, 14:22
Gratulacje! :) Napisaliście w zakładce społeczność: "Chcemy, by DEON.pl był miejscem przyjaznym dla poszukujących i otwartym dla tych, którzy mają coś ciekawego lub ważnego do powiedzenia." I tak też się stało, jest... :)
11 października 2015, 14:25
Tylko Disqusia trochę żal...
KM
Katarzyna Michalska
10 października 2015, 23:48
Szczere, wielkie, ogromne gratulacje :) Jeśli wskażę punkt, który MOIM zdaniem zasługuje na poprawę, to pewnie poczujecie się dotknięci? Mam nadzieję, że nie. Bądźcie Kochani momentami mniej oportunistyczni. Nie wnikam w formułę programową, ale w to, z czym się spotykam. Widać, że chcecie łączyć ludzi o różnym światopoglądzie i że celem jest wiara. Ale proszę, mniej na lewo ;) Chociaż mnie wobec tego dictum łatwo przypisać za bardzo "na prawo" - prawda? :) Zresztą, przyznaję, i tak jest ogromna poprawa od jakiegoś czasu, od może 2,5 roku? 
JG
Jan Goździuk
11 października 2015, 13:19
Do Boga nie jest "na prawo", "na lewo" tylko "do góry".
KM
Katarzyna Michalska
11 października 2015, 23:16
Owszem, do góry, a to oznacza również nie za bardzo na lewo, prawda? :)
RC
Robert Capała
10 października 2015, 23:35
Gratuluję i życzę, abyście nie spoczęli na laurach, ale jeszcze mocniej się starali - nie tylko dla kolejnego Totusa, ale przede wszystkim dla chwały Boga i Kościoła.

Skomentuj artykuł

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.