Diecezja kaliska na Twitterze

Diecezja kaliska na Twitterze
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

O najważniejszych wydarzeniach w Kościele kaliskim od dziś będzie można przeczytać na Twitterze. Diecezja ma już profil na serwisie społecznościowym. Pomysłodawcą jest biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Na Twitterze pojawiły się już pierwsze wpisy. Informacje można znaleźć pod adresem @Diecezja_Kalisz.

Na profilu zamieszczane będą informacje związane ze św. Józefem, patronem diecezji kaliskiej.

- Bp. Łukaszowi zależało na tym, aby pokazać, że mamy ważnego patrona w diecezji, jakim jest św. Józef. Swoje miejsce na Twitterze znajdą informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu - mówi ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Za pomocą profilu społecznościowego w diecezji kaliskiej promowane będzie poczęte życie i rodzina.

- Ks. biskup Łukasz zauważył, że w diecezji należy promować sprawę życia i rodziny. Nasza diecezja otrzymała taką misję od papieża Jana Pawła II, aby bronić życia nienarodzonych. W związku z tym od 2002 r. w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbywa się modlitwa w intencji rodzin i życia. Od 3 czerwca 2004 r. nabożeństwo jest transmitowane przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina. O tych wydarzeniach też będziemy informować - zaznaczył ks. Łukasz Skoracki.

Na Twitterze nie zabraknie wiadomości ogólnodiecezjalnych, np. związanych z posługą biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna oraz biskupów seniorów Stanisława Napierały i Teofila Wilskiego.

- Dzięki profilowi chcemy w krótkim czasie docierać z informacjami o Kościele kaliskim do szerokiego grona odbiorców - mówi dyrektor Radia Rodzina.

Twitter to źródło dotarcia do wielu osób, które wiadomości czerpią z internetu.

- Twitter ma takie zadanie, żeby promować wiarę w Pana Boga. Dzisiaj bardzo wiele osób korzysta z tego profilu społecznościowego, a więc jest szansa, żeby do tych ludzi dotrzeć z informacjami o wierze - stwierdził ks. Skoracki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja kaliska na Twitterze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.